PORTRÉTY Z JULISKYFilip Rada
    FANSHOP

WU11: Úspěšná nadstavba dívčích přípravek

13. 5. 2018 | Redakce

WU11: Úspěšná nadstavba dívčích přípravek

Fotbalistky starší přípravky Dukly odehrály během květnových svátků nadstavbovou část své dívčí soutěže. Po základní části došlo k přeskládání herních skupin a Dukla díky těžkému podzimnímu losu spadla v nadstavbě do 3. skupiny, kterou s velkou převahou ovládla.

V podzimní části měla Dukla ve skupině MABAPU, která nepřijela ani jednou. Dále Slávii, Plzeň a Brno, na které nestačila a tím se propadla do 3. jarní skupiny. Do této skupiny spadla MABAPA, Zlíchov (který na jaře ani jednou nepřijel), ABC Braník a Pardubice.

Jarní část se hrála ve dvou dnech. Úvodní turnaj se odehrál 1.5. na hřišti ABC Braník. První zápas Dukla sehrála s Pardubicemi. Po nervózním začátku se naše děvčata rozehrála a předvedla velmi pěkné akce. Mírnou herní převahu jsme drželi celé utkání a ze hřiště jsme odcházeli s vítězstvím 7:3. Toto však bylo jednané utkání, které pro nás mělo smysl. Hloupě složená skupina nakonec vypadala tak, že s MABAPou i Braníkem naše dívky hrály v menším počtu a i tak své soupeřky výrazně porážely.

Druhá část se odehrála 8.5. v Pardubicích. Náš tým nechal doma 5 děvčat z těch nejzkušenějších a do města perníku jsme se odjeli poprat zejména s domácími. Díky nové sestavě jsme očekávali vyrovnané utkání. Bohužel se průběh hry opakoval a pro rozvoj našich hráček turnaj neměl téměř žádný význam. Dukla porazila Pardubice 8:2 a s ostatními týmy to bylo zase o parník. Když už jsme jeli takovou cestu, tak jsme se alespoň domluvili s účastníky a upravili hru tak, abychom si zahráli s Pardubicemi dvakrát.

Oba turnaje byly velmi dobře organizované, trenéři soupeřů byli ochotni se rychle domluvit na úpravách pravidel a jejich svěřenkyně braly porážky statečně, za což jim patří obdiv. Duklu tyto turnaje neprověřily a tak se těšíme na zápasy finále, které se odehrají začátkem června. Abychom naši výkonnost alespoň trochu otestovali, doplnili jsme jaro o přátelská utkání s Braníkem doplněným o starší hráčky, Spartou i Slávií.

Se Spartou jsme se utkali již 28.3. na našem tréninkovém hřišti na Praze 6. Dívky z Dukly ukázaly, že fotbal umí hrát a opravdu bojovaly. Nicméně Sparta měla herní i výsledkovou převahu a brzy začala své skóre navyšovat. Duklu porazila a ukázala výrazně vyšší kvalitu.

Se Slávií jsme se potkali 12.4. v Edenu, kde jsme si zahráli hned na dvě hřiště. Hráli jsme na 5 částí, jedno hřiště silnější a druhé slabší, nicméně některé dívky jsme přesouvaly dle potřeby a obdobně to dělala i Slávie. Úvod utkání byl velmi vyrovnaný a poměrně překvapivý. Očekávali jsme výraznou převahu Slávie, ale ta přišla až v dalších částech. Oba týmy předváděli pěkné technické kousky i silový fotbal. Dukle však brzy došly síly a Slávie povzbuzená gólovými úspěchy Duklu porazila.

Hodnocení trenéra Jána Makoviče: „Každý kdo viděl pár našich zápasů, ví, že holky wu11 hrát fotbal umí. Většina děvčat je na tom dobře technicky i pohybově. Když se jim daří, tak předvádí moc pěkné akce. Holky jsou hodně vyrovnané, ale na týmy složené z výběrů to bohužel nestačí. Turnaje jarní části jim snad zvedly sebevědomí a aspoň si užily góly a vítězství. Těšíme se na finále přípravek, kde si zahrajeme s dalšími kluby, jen doufám, že to zase nebude hřiště velikosti jak pro školičku a hrací čas, že taky nebude jen pár minut jako loni.“

 

Fotogalerie


Partneři klubu