PORTRÉTY Z JULISKYVojtěch Hadaščok
    FANSHOP

Na Julisku míří trápící se Brno

26. 4. 2018 | Redakce

Na Julisku míří trápící se Brno

Veledůležitý zápas s Brnem je tu. V pátek v 18.00 hodin započne souboj, který napoví, kdo ze soupeřů udrží ligovou příslušnost.

Zbrojovka Brno je na posledním místě tabulky a pět kol před koncem ligy nad ní visí vážná hrozba sestupu. Na čtrnácté místo ztrácí 5 bodů. Jaký kontrast s hokejisty brněnské Komety, kteří v minulém týdnu získali pohár pro mistra extraligy a těší se dlouhodobé přízni fanoušků z druhého největšího města republiky… Zbrojovce se letos nedaří a zlomit slabé výsledky nepomohl ani trenér Roman Pivarník, který přišel k týmu v říjnu, aby ho z posledního místa pozvedl. Páteční zápas tak bude pro Zbrojovku bitvou o naději.

Ani Dukla nemůže být s jarními výsledky spokojena. Nachází se s 26 body na 13. místě a i ona má blízko k sestupovým příčkám. V posledním domácím utkání získala Dukla velmi cenné tři body nad Libercem, poté ale prohrála na Slovácku a její postavení se opět zhoršilo. Tým ale věří, že domácí prostředí ukáže své kouzlo, tak jako na podzim, a Dukle se podaří bodovat naplno: „Situace velí zvítězit, cítíme na všech v týmu, že za tím jdeme. Věřím, že v domácím prostředí s fanoušky v zádech tento krok zvládneme,“ říká trenér Jaroslav Hynek.

Vzájemných střetů Dukly a Brna se v novodobé historii událo celkem 11. Pětkrát zvítězila Dukla, třikrát Brno, tři zápasy skončily remízou. Gólové skóre je 16:14 pro Duklu.

Hlavním rozhodčím zápasu bude Radek Příhoda, asistenty Tomáš Mokrusch a Michal Myška. Čtvrtým rozhodčím bude Ondřej Pechanec. Jako delegáti dorazí Ing. Patrik Filípek a Jiří Neuberg. 

Poslední utkání soupeře

FC Zbrojovka Brno - FC Viktoria Plzeň 1:3 (0:2)

Branky: 81. Ashiru – 26. Čermák (Havel), 32. Čermák (Kopic), 48. Čermák.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský – Polák, Sedlák (65. Růsek) – Acosta, Pilík, Ashiru – Škoda (72. Bazeljuk)

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Havel, Hubník, Řezník, Limberský (61. Kovařík) – Hořava, Hrošovský – Zeman (87. Petržela), Čermák (76. Chorý), Kopic – Bakoš

Poslední vzájemné utkání

FC Zbrojovka Brno - FK Dukla Praha 0:0

FC Zbrojovka Brno: Melichárek (C) – Franco Antunes Gomes, Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Polák – Juhar (22. T. Pilík), Kratochvíl, Michal Škoda, Lutonský (77. Fortes) – Kone.

FK Dukla Praha: Rada (C) – Kušnír (46. Bezpalec), Holek, Jiránek, Podaný – Miloševič, Mustedanagič (59. Djuranovič), Bilovský – Schranz, Holenda, Brandner (78. Koreš).

 

Fotogalerie


Partneři klubu