PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola
    FANSHOP

Na Julisku přijede Olomouc

29. 3. 2018 | Redakce

Na Julisku přijede Olomouc

Je tu 22. kolo a s ním další domácí zápas Dukly. V pátek 30. března se na Julisce utkáme se Sigmou Olomouc.

Na poslední vzájemné střetnutí s Olomoucí nevzpomíná Dukla nejlépe, z hřiště Sigmy jsme totiž odjížděli poraženi 0:3. Bylo to v době, kdy nováček ligy Olomouc pod vedením trenéra Václava Jílka udivoval svými výbornými výkony a výsledky, na podzim Sigmu dokázaly porazit jen týmy Plzně a Liberce. V jarní části její forma už tak oslnivá není, z pěti kol Sigma vyhrála jednou, dvakrát prohrála a dvakrát remizovala. Pořád se ale jedná o velice nebezpečného soupeře. V tabulce je náš páteční sok na 4. místě, které zaručuje evropské poháry, a má 37 bodů.

Dukla vstoupila do reprezentační pauzy nabuzená po tříbodovém zisku za výhru nad Baníkem. Vyhráno ale ještě zdaleka není, sestupové příčky jsou velice blízko a týmy ve spodní části tabulky dělí jen malé bodové rozdíly. Z těchto vod bychom se případnou výhrou nad Sigmou mohli vzdálit. „Zápas s Baníkem nám ukázal, jak koncentrovaný výkon umíme. Je třeba to zahrát opakovaně. Jak už se vyjádřil Ondra Kušnír, nesmíme polevit. Olomouc je velmi pohyblivá a kompaktní, a i když to nepotvrzuje výsledky jako na podzim, tak ve všech zápasech k tomu měla velmi blízko. Nebezpečnost si udržuje,“ říká trenér Dukly Jaroslav Hynek.

V historii samostatné české nejvyšší soutěže absolvovala Dukla se Sigmou 9 zápasů. Třikrát vyhrála Dukla, třikrát Sigma, třikrát skončil zápas remízou. Gólové skóre je 10:8 pro Duklu.

Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Pavel Franěk s asistenty Jakubem Hrabovským a Matějem Vlčkem, čtvrtým rozhodčím bude Ondřej Lerch. Z řad delegátů dorazí Miroslav Liba a Mgr. Emil Ubias.

Důležitá informace pro ty, kteří plánují dorazit na zápas: Od pátku do pondělí bude uzavřená stanice metra Dejvická, fanouškům cestujícím MHD doporučujeme vystoupit z metra na Hradčanské a na Julisku dorazit autobusem 131.

Poslední utkání soupeře

SK Sigma Olomouc - MFK Karviná 1:1 (0:0)

Branky: 67. Plšek - 69. Budínský. 

SK Sigma Olomouc: Reichl – Sladký, Radakovič, Polom, Falta – Zahradníček, Houska (86. Kotouč), Kalvach, Hála (75. Manzia) – Texl (59. Plšek) – Řezníček.

MFK Karviná: Le Giang – Čolič, Dreksa, Hošek, Eismann – Janečka, Panák (58. Šisler) – Štepanovský, Budínský, Voltr (59. Kalabiška) – Wágner.

Poslední vzájemné utkání

SK Sigma Olomouc - FK Dukla Praha 3:0 (2:0)

Branky: 17. Plšek, 32. Plšek, 80. Sladký.

SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek (K) – Zahradníček, Houska, Texl (78. Obročník), Kalvach, Falta (82. Manzia) – Plšek (87. Hála).

FK Dukla Praha: Rada (K) – Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný – Milošević, Mustedanagič (69. Djuranovič), Tetour – Holík (76. Schranz), Holenda, Kovaľ (62. Douděra).

 

Fotogalerie


Partneři klubu