PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab
    FANSHOP

Michal Kolomazník: Výsledky juniorky? Hlavní je výchova hráčů pro áčko

23. 3. 2018 | Redakce

Michal Kolomazník: Výsledky juniorky? Hlavní je výchova hráčů pro áčko

Uplynulým víkendem se uzavřela základní část Juniorské ligy. Dukla v ní skončila na 9. místě skupiny Čechy, za dva týdny bude soutěž pokračovat nadstavbovou částí, v níž bude Dukla jakožto tým z druhé půli tabulky hrát o umístění. O uplynulé základní části jsme mluvili s trenérem dukelské juniorky Michalem Kolomazníkem.

Michale, kdy nadstavbová část pro Duklu vypukne?
Nevím přesný den, protože rozlosování teprve proběhne. Soutěž totiž ještě dohrává Sparta, která měla karanténu a musela odložit tři utkání, nadstavbová část začíná 8. a 9. dubna. Kdy a kam pojedeme, se tedy teprve dozvíme.

Skončili jste na 9. místě skupiny Čechy, jak se umístění shoduje s tvými předsezónními představami?
Předsezonní očekávání jsem si žádná nedával. Loni jsme byli na osmém místě, ale umístění je pro mě nepodstatná věc. Důležité je, jací hráči v týmu jsou, jak se s nimi pracuje a jaký to má výstup směrem k A týmu. Na výsledky bych nehleděl, je to o tom, co z naší líhně se nám podaří přivést do A týmu, jaké dokážeme vychovat fotbalisty.

Jaká pro tebe byla sezona v tomto ohledu?
Jestli se nepletu, tak v zimě se přesunul do áčka Samuel Dancák a v létě čtyři kluci, což je fajn, ale udělat zásadní a největší krok z juniorské soutěže mezi chlapy je hodně těžké. Když se ti kluci připravují s áčkem, jasně vidí, v čem zaostávají a na čem musejí zamakat, aby jednou tu ligu opravdu mohli hrát.

Jaké překážky jste museli s juniorkou během sezony překonávat?
Je to odvislé od počtu hráčů, my tu máme kádr úzký. Když se někdo zraní nebo onemocní, je to o tom, jak spolupracujeme s U19. Některé tréninky spojíme, aby nás bylo víc a abychom natrénovali některé věci, které potřebujeme. Když se připravujeme v malém počtu a dojde na přípravné zápasy, tak bych do programu někdy nějaký rád vložil, ale bohužel ztroskotám na tom, že nemám tolik hráčů.

Krystalizují ti v juniorce teď nějací hráči, u kterých vidíš, že by se mohli brzy přesunout do áčka?
Každý je strůjcem svého štěstí a když už to ti kluci dotáhli takhle daleko, je to na nich, jak se budou snažit. Je fajn, že se nám během krátké doby do áčka posunulo pár hráčů, myslím, že jeden nebo dva další by ještě ten přechod zvládnout mohli.

Jací soupeři nás čekají v nadstavbové části?
Z Moravy máme jasno, rýsují se ještě Čechy – uvidí se, jak dohraje své zápasy Sparta a jak se rozdělí body. Určitě nás čekají Třinec, Zbrojovka Brno, Olomouc a Jihlava. Do Třince se mi moc nechce cestovat, je to daleko, ale pojedeme Pendolinem a půjde to. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu