PORTRÉTY Z JULISKYJan Švestka
    FANSHOP

Marek Hanousek: Vracet se po 7 měsících není sranda

21. 3. 2018 | Redakce

Marek Hanousek: Vracet se po 7 měsících není sranda

Marek Hanousek doléčil táhlé zranění kolene a slaví návrat na ligové trávníky. Nejprve se rozehrál v juniorce, v sobotu nastoupil i do závěru zápasu s Baníkem, v němž Dukla zvítězila 2:1. Jaký to byl návrat?

Marku, jaké bylo vrátit se na hřiště po více než sedmi měsících?
Bylo to dobré, ale možná bych si návrat představoval trošku klidnější, protože po sedmi a půl měsících do takové války, kde to lítalo hlava nehlava… Situace se ale vyvinula tak, že nebylo zbytí. Trenér mě tam poslal, tak jsem šel válčit, nakonec jsme to udrželi a vyhráli 2:1.

Na hřiště jsi šel v 79. minutě, stihl ses vůbec rozkoukat?
Ne, vůbec. Vlítnul jsem tam během největšího tlaku Baníku a ještě po zápase jsem se nemohl vzpamatovat, byl to závar, že jsem nevěděl, kam dřív skočit. Hodně zajímavý comeback…

Pomohlo ti, že ses předtím rozehrál jeden zápas v juniorce?
Stoprocentně. Myslím, že zápasů s juniorkou bych klidně mohl absolvovat víc, ale trenéři se rozhodli, že stačil jeden, a nasadili mě v Ostravě. Po sedmi a půl měsících se vracet do ligy není žádná sranda.

Jak sis užil to, že zápas skončil výhrou?
To byla příjemná třešnička, jet z Ostravy s třemi body je něco jiného, než jet s prázdnou. Celkově to byl povedený výlet, díky za to! Na druhou stranu jsme nohama na zemi a víme, že jedna výhra nás nezachrání. Byl to jeden krok, jsou před námi další.

Kdy by ses mohl vrátit do základní sestavy?
To je na trenérech. Moje koleno už je na tom dobře a myslím, že se to ještě bude zlepšovat, nic už nebrání tomu, abych hrál naplno. Zatím nedokážu říct, kdy budu moct odehrát celý zápas, až to nastane, tak uvidíme, jak to zvládnu.

Věříš, že pro nás výhra bude důležitým impulsem k nastartování?
Je to důležité v tom, že jsme letos vyhráli poprvé. Sebevědomí půjde nahoru, začneme si víc věřit, což je hodně důležité, mohli jsme to vidět například v zápase s Jihlavou. Pozorovali jsme velký rozdíl mezi týmy, kdy Jihlavě se v tu dobu dařilo a nám ne. Doufejme, že to zúročíme tak, že doma porazíme Olomouc a zase se odrazíme dál od záchranářských prací. Samo to ale nepřijde, musíme makat.

 

Fotogalerie


Partneři klubu