PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola
    FANSHOP

Ondřej Kušnír: Před Olomoucí nesmíme polevit

20. 3. 2018 | Redakce

Ondřej Kušnír: Před Olomoucí nesmíme polevit

V sobotu Dukla získala první venkovní výhru v sezoně, ve veledůležitém utkání proti Baníku Ostrava zvítězila 2:1. Velkou roli hrál v zápase obránce Ondřej Kušnír, který se trefil na 2:0.

Ondro, v sobotu jsme zvítězili ve velice důležitém zápase s Baníkem. Jak chutná první venkovní výhra?
Na obou týmech bylo od začátku vidět, že chtějí vyhrát, my jsme rádi, že jsme byli ten šťastnější z nich. Zápas jsme zvládli, máme velmi cenné tři body. Věřím, že to bude dobrý impulz do dalších utkání. Víme, že se nám celou sezonu venku nedařilo. Je o to lepší, že jsme smůlu protrhli právě na Baníku a ještě k tomu ve chvíli, kdy už jsme potřebovali nutně vyhrát. Máme obrovskou radost. Po zápase v šatně z nás spadl velký tlak.

Předvedl Baník to, co jste od něj očekávali?
Věděli jsme, že se jim moc nedaří a že budou chtít vyhrát, takže jsme nečekali nic jednoduchého, což se potvrdilo. Ke konci jsme si to ještě zdramatizovali, inkasování za stavu 2:0 bylo zbytečné, nakonec to ale dobře dopadlo.

Dokázal vás Baník v zápase něčím překvapit?
To se nedá říct. Šli do zápasu od začátku důrazně, ale to jsme čekali. Snažili jsme se taktéž nepodcenit nástup a plnit pokyny trenéra, nedat jim nic zadarmo.

Věříš, že vítězství vrátí mužstvo do lepší formy, že se zase začne vyhrávat?
Vyhraný zápas nám může psychicky hodně pomoct. Teď je důležité, abychom tři body potvrdili i doma s Olomoucí.

Jak to, že bylo čekání na venkovní výhru tak dlouhé?
Kdybychom to věděli, tak bychom vyhráli dříve. Pro nás byl tohle velmi důležitý, řekl bych až klíčový zápas. Do reprezentační pauzy můžeme jít s daleko větším klidem a soustředit se na přípravu. Příští týden nás čeká rozjetá Olomouc. Nesmíme polevit.

Myslíš, že na Baník dolehla nervozita? Přece jen byli už před zápasem v horší pozici, než my.
Je to možné. Věděli jsme, že musí zápas zvládnout, protože měli jen 12 bodů, dále bylo jasné, že když vyhrajeme, tak jim už výrazně odskočíme. Hrát svou roli tedy mohla i nervozita. Oproti tomu my jsme se teď uklidnili, to by mělo být před Olomoucí výhodou. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu