PORTRÉTY Z JULISKYJan Švestka
    FANSHOP

Na Julisku přijede Jihlava

8. 3. 2018 | Redakce

Na Julisku přijede Jihlava

Další domácí zápas je tu! V pátek přijede na Julisku Jihlava, která prožívá neobvykle úspěšný start do jara a vyhrála všechny tři úvodní zápasy. Dukla je v opačné situaci, v roce 2018 ještě nevyhrála a nutně potřebuje nasbírat body do ligové tabulky.

Překvapení jara. Tak nazývají sportovní novináři Jihlavu. Ta v prvním kole po zimní pauze porazila 1:0 Slavii, následovala výhra 1:0 nad Plzní, formu jihlavští potvrdili domácí výhrou 3:1 nad Teplicemi. Nový kouč Martin Svědík dostal jasné zadání – vytáhnout Vysočinu ze sestupových míst, což se mu zatím daří výborně. Jihlava se odpoutala od úplného dna, nyní je s 19 body na 13. místě. Radost jistě má i probuzený střelec, lotyšský reprezentant Davis Ikaunieks. Proti Teplicím se trefil hned dvakrát, celkem má na kontě 7 gólů.

Dukla získala na jaře bod za remízu 1:1 ve Zlíně. Poté jsme ale prohráli 0:1 s Jabloncem a 0:2 s Bohemians. Právě zápas ve Vršovicích nám zkomplikoval situaci do pátečního utkání: Chybět nám budou vykartovaní Frederik Bilovský a Branislav Miloševič. Na jedenáctém místě máme 20 bodů. Dá se očekávat vypjaté utkání, protože oba týmy se chtějí vyhoupnout do klidného středu tabulky. „Jihlavě se povedl snový vstup do jara a drží šňůru kvalitních výkonů a výsledků. To se může povést každému, kdo za tím jde v první řadě odvážně a srdcem. Nyní ten krok chceme udělat i my,“ řekl před zápasem trenér Dukly Jaroslav Hynek.

S Jihlavou už v historii samostatné české ligy odehrála Dukla 11 zápasů. 3 skončily vítězně pro Duklu, 3 pro Jihlavu a 5 dopadlo remízově. Gólové skóre je o něco lepší pro Duklu – 19:17.

Páteční zápas má výkop naplánován na 18.00 hodin. Řídit ho bude hlavní rozhodčí Jan Machálek s asistenty Martinem Wilczekem a Petrem Vítem, čtvrtým rozhodčím bude Karel Hrubeš. Jako delegáti jsou nominovaní Karel Bohuněk a Zdeněk Valeš.

Poslední utkání soupeře

FC Vysočina Jihlava - FK Teplice 3:1 (3:1) 

Branky: 3. Fulnek, 7. Ikaunieks, 43. Ikaunieks – 27. Hora (pen.) 

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Vaculík, Tlustý, Buchta, Schumacher – Fulnek, Levin, Urblík (85. Štěpánek), Zoubele (72. Holík) – Dvořák, Ikaunieks (90. Klíma). 

FK Teplice: Diviš – Jan Rezek, Král, Čmovš, Hyčka – Kučera, Soungole – Vošahlík (75. Díaz), Hora (84. Haljeta), Trubač (46. Červenka) – Vaněček

Poslední vzájemné utkání

FC Vysočina Jihlava - FK Dukla Praha 3:2 (1:1)

Branky: 21. Fulnek, 88. Dvořák, 90+2. Ikaunieks – 23. Holenda, 71. Mustedanagič

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Nový (69. Pecháček), Tlustý, Krejčí, Keresteš – Fulnek (62. Klíma), Vaculík, Zoubele, Popovič (76. Urblík) – Dvořák, Ikaunieks. 

FK Dukla Praha: Rada – Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný – Bezpalec (46. Mustedanagič), Tetour – Kovaľ (59. Holík), Miloševič, Brandner (84. Preisler) – Holenda.

 

Fotogalerie


Partneři klubu