Slovo majoritního akcionáře, Ing. Petra Pauknera

24. 2. 2018 | Klub

Slovo majoritního akcionáře, Ing. Petra Pauknera

Vážení fanoušci Dukly a naši sympatizanti, vy všichni, kdo nám chodíte fandit na domácí stadion, doprovázíte nás na venkovní zápasy, či kdo nám v různých koutech republiky držíte palce alespoň na dálku!

Chci vás na prahu jarní sezony pozdravit a popřát vám hodnotné sportovní zážitky a radost z výkonů fotbalistů pražské Dukly. V letošním roce uplyne 70 let od založení našeho klubu. Historie Dukly je lemována mimořádnými úspěchy, ale také v ní najdeme několik dramatických momentů. Není to jen způsob vzniku klubu, ale i překonání dvou krizových situací, které mohly znamenat konec fotbalové Dukly. Mám na mysli odchod klubu mimo Prahu a blížící se finanční kolaps v roce 2013. Jsem rád, že společnost Carbounion Bohemia přispěla k ekonomické stabilizaci klubu a také že s ohledem na své finanční možnosti a zázemí Dukla po svém návratu do první ligy od roku 2011 se až na jednu výjimku vždy umístila v horní polovině tabulky. Všichni bychom si jistě přáli, aby se Dukla vrátila do pohárové Evropy. Pro to ale musíme daleko tvrději pracovat. Nejen hráči, trenéři, celé realizační týmy a pracovníci klubu, ale mnohé mohou udělat pro svůj klub i fanoušci. Už jen tím, že přijdou na stadion a podpoří své mužstvo, i když se mu třeba nedaří. A existují jistě i jiné způsoby zapojení do aktivit klubu. Dříve například hojně pomáhali Dukle dobrovolníci z řad fanoušků i rodičů žáků a dorostenců.

Mnozí z vás i z řad novinářů se ptají na posily pro jarní část ligy. Jedním z problémů, který se nám dlouhodobě nedařilo v minulých letech vyřešit, byla vysoká fluktuace hráčů v klubu. Pravidelnými četnými odchody a příchody hráčů trpí sehranost týmu. Jak důležitým faktorem je, vidíme u Plzně a u loni ještě druholigové Olomouce. Zapracování nových hráčů do mužstva a do systému vyžaduje čas a přitom nově příchozí fotbalisté se ne vždy jako posily projeví. Proto jsme se v letošním zimním přestupovém období neangažovali tolik, jako v minulosti. Nejsou to tedy jenom naše rozpočtové možnosti, které mají své limity, ale je to i cílená snaha o stabilizaci hráčského kádru, která nás vedla k tomu, že na rozdíl od minulých let přišel tentokrát jediný nový hráč, Mohamed Doumbia, o němž předpokládáme, že bude pro naše mužstvo přínosem. Směrem k létu jsme učinili i některé kroky v oblasti scoutingu, které by nám měly přinést kvalifikovanější a objektivnější pohled na adepty vhodné pro případné doplnění hráčského kádru.

Do jarní sezony, která otevírá jubilejní rok, přeji fotbalové Dukle, aby se jejím hráčům, činovníkům a všem, kdo pro ni pracují, podařilo dát našim příznivcům hezký dárek v podobě kvalitní hry a tomu odpovídajících výsledků.

Ing. Petr Paukner

 

Fotogalerie


Partneři klubu