Na Dukle podepsali Petryk a Zubashivskij

22. 2. 2018 | Redakce

Na Dukle podepsali Petryk a Zubashivskij

Ukrajinští hráči Volodymyr Zubashivskij a Dmytro Petryk podepsali smlouvu s Duklou. Oba talentovaní mladíci začnou v juniorce, kde se seznámí se systémem hry a s principy dukelského fotbalu. Pokud vše půjde dobře, do budoucna se můžou posunout k působení v A týmu.

Devatenáctiletý stoper Petryk a osmnáctiletý záložník Zubashivskij přišli do Prahy kvůli působení v Dukle na začátku zimní přípravy juniorky. Jejich příchod proběhl pod taktovkou sportovního ředitele Güntera Bittengela. Nyní se připravují pod vedením trenéra juniorky Michala Kolomazníka.

„Jsou to kluci, kteří si váží šance na Dukle a chtějí tu uspět. Bude to pro ně těžké, musejí se naučit novou řeč, jsem s nimi ale velmi spokojen co se týče nasazení v tréninkové jednotce i přístupu k utkání. Nic neošidí a navrch mají fotbalovou kvalitu. Petryk je vysoký a silný stoper, má dobrou hru hlavou a poziční bránění. Zubashivskij je střední záložník nižší vzrůstem, je šikovný na obě nohy, umí obejít soupeře v situaci 1 na 1, má slušné zakončení a fotbalové myšlení. V zápase proti Slavii nastřílel tři góly, s prvním poločasem se sice srovnával trochu hůř, ale druhou půlku už byl důraznější a hned třikrát se prosadil. Naše práce teď je, aby se oba zlepšovali ve všech směrech, a když to dobře půjde, vychovat z nich platné hráče pro áčko. Důležité je, aby se tu cítili dobře, ale do týmu zapadli velmi rychle, neměl by to být problém. Pro juniorku určitě budou posilou. Otázka času je, jak rychle budou vnímat nové věci a jak na sobě budou pracovat. Od toho se bude odvíjet jejich možný další krok k vrcholovému fotbalu,“ říka Kolomazník.

Oběma hráčům přejeme v Dukle hodně štěstí a fotbalové radosti!

 

Fotogalerie


Partneři klubu