FANSHOP

Lukáš Stránský: Na zimu se připravit nedá

21. 2. 2018 | Redakce

Lukáš Stránský: Na zimu se připravit nedá

Kondiční trenér Lukáš Stránský se stará o fyzickou výkonnost dukelského A týmu. Jak může hráče připravit na extrémně chladné počasí, které v Česku panuje koncem února, kdy začíná druhá část ligové soutěže? A je to vůbec možné?

V pátek hrajeme na Julisce proti Jablonci a čeká nás pořádná zima, podle meteorologů můžou teploty klesnout až na minus 6 stupňů Celsia. Jak moc velká je to komplikace pro hráče?
Je to hodně nepříjemné, musíme se na to všichni připravit a dát důraz na kvalitní oblečení a také na pitný režim v zápase, to platí samozřejmě i o realizačním týmu. Podmínky jsou pro všechny stejné. I když těžko říct, možná jsou jablonečtí horalé proti chladu odolnější (směje se).

Můžeš přiblížit, jaké oblečení mohou mít v takovém počasí hráči na sobě?
Můžou mít funkční prádlo, termoprádlo, které se dá pod dres, takže hráč nemusí mít holé paže. Triko ale samozřejmě musí být v barvě dresu. Někteří hráči před zápasem využívají služeb masérů, kteří je natřou hřejivými přípravky, aby zůstali v teple. Do pitného režimu zařadíme teplé nápoje. Určitě je lepší dát si v mrazivém počasí horký čaj než studenou vodu, která vás ještě více ochlazuje.

Bývá ti zima, když sleduješ v zápase hráče z lavičky?
Já se vždycky zahřeju fanděním, navíc moje oblečení se od hráčských dresů dost liší, na zápas nosím péřovku. Zimou tak v zápasech moc netrpím, ale uvidíme, co přinese pátek.

Dá se na chladné teploty nějak připravit v tréninku?
Už několikrát se mě lidé ptali, proč jezdíme s hráči na soustředění do Turecka, když první zápasy ligového jara stejně hrajeme ve velmi chladném počasí, a jestli by tedy nebylo lepší trénovat přes zimu u nás, abychom byli na nízké teploty připraveni. Pravdou ale je, že na chlad se v tréninku nijak připravit nedá a trénovat v teple je vždy příjemnější. Jediné, co můžeme dělat, je pořádně se obléct a po zápase jít co nejdřív do horké sprchy.

 

Fotogalerie


Partneři klubu