FANSHOP

V prvním jarním kole Dukla vyjede do Zlína

15. 2. 2018 | Redakce

V prvním jarním kole Dukla vyjede do Zlína

Fotbalové jaro začíná! V sobotu 17. února v 15.00 hodin Dukla nastoupí k utkání v dalekém Zlíně. Ten má jen o jeden bod více než my, také v ligové tabulce se nachází o jednu příčku nad námi, je tedy devátý. Podaří se nám našeho soupeře po zápase bodově přeskočit?

Zlín před sezonou posiloval, čekala ho totiž účast v základní skupině Evropské ligy, do níž ho nominovalo celkové vítězství v domácím Poháru. Postup ze skupiny se ale týmu pod vedením Bohumila Páníka nezdařil, a tak se na jaře mohou koncentrovat pouze na ligu. V zimě tým opustili útočník Dame Diop, brankář Milan Švenger a záložníci Robert Bartolomeu a Pablo Podio. V kádru Zlína nastupuje bývalý hráč Dukly Jean-David Beauguel.

V Dukle už delší dobu působí bývalí hráči Zlína Štěpán Koreš a Lukáš Holík. V ligové tabulce jsme s devatenácti body desátí. V zimě k nám přišel jediný nový hráč, záložník z Pobřeží slonoviny Mohamed Doumbia, hostování si do konce sezony prodloužil obránce Mario Holek. Z hostování naopak odešel zpět do Sparty záložník Zinedin Mustedanagič, do podzimní části v dresu Dukly už nezasáhnou záložníci Róbert Kovaľ ani Daniel Kozel, kteří si oba vybrali hostování.

Ve vzájemných zápasech s domácím týmem jsme se od sezony 2015/16, kdy Zlín postoupil do první ligy, potkali pětkrát, statistiky mluví v náš prospěch. Čtyřikrát jsme vyhráli, jednou remizovali. Všechny výhry však byly nejmenším možným rozdílem, 1:0. Gólové skóre je 6:2 pro Duklu. „Zlín má široký a velice kvalitní kádr, vybudovali ho před vstupem do Evropské ligy. Ta je obrovsky prověřila a posilnila, zima je určitě stmelila a myslím, že to proti nim nebude snadné. Zlín uplatňuje jednoduché, ale dobře zabudované mechanismy a umí bojovat. Tým je směřován k tomu, aby válčil, jsou tam vybírané takové typy hráčů. Stoprocentně nám mají co vracet, protože poslední tři zápasy jsme vyhráli, a nemyslím si, že bychom vždycky tahali za delší konec. Nám to většinou dalo zabrat a zvládli jsme v těch zápasech vyhrát o gól. Musíme si uvědomit, že tam jedeme válčit, a pokud toto nebudeme mít na mysli, nebudeme moct uspět,“ říká před zápasem trenér Dukly Jaroslav Hynek.

Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Radek Příhoda s asistenty Tomášem Mokruschem a Radimem Dreslerem. Delegáty utkání budou JUDr. Václav Krondl a Zdeněk Zavadil. 

Poslední utkání soupeře

FC Zbrojovka Brno - FC Fastav Zlín 1:1 (1:0)

Branky: 32. Zikl - 84. Mehanovič 

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Franco Antunes Gomes (67. T. Pilík), Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Sedlák – Přichystal, Kratochvíl (87. Janošek), Michal Škoda, Lutonský – Zikl (78. Kone).

FC Fastav Zlín: Dostál – Kopečný, Bačo, Hnaníček, Holzer – Hronek, Jiráček, V. Vukadinovič (90+1. Bartolomeu), Bartošák (46. Matejov) – Železník (80. Mehanović), Diop.

Poslední vzájemné utkání

FK Dukla Praha - FC Fastav Zlín 1:0 (1:0)

Branka: 24. Kušnír

FK Dukla Praha: Rada (C) – Kušnír, Jiránek, Ostojič, Podaný – Kovaľ (64. Koreš), Bezpalec, Miloševič (74. Djuranovič), Tetour, Schranz (77. Preisler) – Holenda.

FC Fastav Zlín: Dostál – Matejov, Hnaníček (C), Gajič, Bartošák (82. Fantiš) – Ekpai, Jiráček, Traore, Holzer (60. Džafič) – Železník (64. Bartolomeu), Diop.

 

Fotogalerie


Partneři klubu