Hráčky WU11 na turnaji Hradecký lvíček ukázaly, že hrát fotbal umí

13. 2. 2018 | Redakce

Hráčky WU11 na turnaji Hradecký lvíček ukázaly, že hrát fotbal umí

Fotbalistky starší přípravky se přes zimu herně rozvíjí díky zimní lize, kterou hrají systémem 7+1 venku, na umělce ve Střešovicích. V sobotu 10. 2. však zavítaly do haly v Hradci Králové, aby ukázaly, co se naučily.

Sobotní turnaj pro dívky starších přípravek se trefil do začínajících jarních prázdnin v Praze a tak do Hradce neodcestovalo pár opor. I přesto Dukla postavila velmi kvalitní výběr. Tým, který byl, co se týče počtu fotbalistek, nejmenší. Byl sestaven z těchto hráček: Bednářová Veronika, Herejtová Adéla, Kárová Anežka, Kolmanová Kateřina, Makovičová Hana, Minaříková Isabela a v bráně Sobotková Gábina.

Děvčata se sešla v dobré náladě a tak byla na hřišti mezi prvními. Hrálo se s odlehčeným míčem pro haly, a tak bylo potřeba trochu si na něj zvyknout. Naštěstí míč bez odskoku našim fotbalistkám vyhovoval.

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti výběru Hradce Králové. A vstup do turnaje jsme měli přímo výtečný. Gabča nepustila jedinou střelu soupeřek a do svého super dne se probudila Kačka Kolmanová. Celý tým hrál velmi dobře, a tak se Kačka dostala k několika střelám, z nichž 2 proměnila v gólové. Zápas jsme tak vyhráli 2:0.

Druhý zápas byl proti domácí Třebeši. Dukla opět válela, ale soupeř se nedal. Fotbalistky Třebeše bojovaly o každý centimetr hřiště, a tak to dlouho vypadalo na remízu. Bojovali jsme, ale nedařilo se nám gólově prosadit. V poslední minutě se to bohužel podařilo soupeřkám, které vysokým lobem přehodily Gabču a zápas skončil naší těsnou prohrou 0:1.

Třetí zápas byl proti dobře rozjetému Trutnovu, který odehrál vyrovnaný zápas s pražskou Slávií. Hráčku s číslem 16 jsme si prostě museli pohlídat. Naše fotbalistky nastoupily do utkání s tím, že budou hrát pro svého trenéra, který nedávno oslavil kulatiny. Neuvěřitelné utkání plné soubojů a šancí, mělo náboj, který pomalu probouzel naše fanoušky na tribuně. Bohužel soupeři se podařilo skórovat. Holky to ale nevzdaly. Zabraly ještě víc a Kačka aktivitu proměnila ve svůj třetí gól na turnaji. Zápas i přes další šance Hanky a Adélky a kličky Anežky skončil remízou 1:1.

Velká pochvala holkám za dosavadní průběh turnaje. Následovala hodně dlouhá přestávka a Sparta. Pozdější vítěz turnaje nás od začátku nešetřil. Hned během prvních minut zaslouženě vedl a dařilo se mu naprosto vše. Naopak hned dvě naše hráčky vytuhly a nebyly schopny se rozběhnout. Bohužel jedna z nich byla doposud velmi dobře hrající gólmanka. Zápas skončil velkou ostudou a prohrou, za kterou trenér holky nepochválil. Kdo nám o přestávce vyměnil hráčky?

Aby toho nebylo málo, po Spartě následovala Slavie. Kačka dostala za úkol pohlídat si nejlepší hráčku turnaje, která nám při posledním setkání sama nasázela deset gólů a na tomto turnaji si jich celkem připsala hned 16. Kačka jí hlídala, jak to jen šlo a když už to nešlo, zachránila nás téměř bez chyby hrající dvojice obránkyň Bela a Verča. Na hřišti jsme rázem měli ten tým, co začal skvělé představení v úvodu turnaje a proti Slavii bylo nasazení ještě větší. Holky se vracely na střídačku úplně vyčerpané a znovu oživlé publikum je hnalo kupředu. Dukla hrála skvěle, a tak ani vedoucí, která měla točit videa, nenatočila nic. To se nedá, když tleskáte velkému nasazení a bojovnosti. Bohužel, Slavie má stále větší kvalitu a zápas jsme prohráli 3:0. Byl to skvělý zápas, jeden z nejlepších v této sezoně a všichni ten výkon ocenili.

Poslední zápas byl s Brnem. Byl to zápas o umístění. Kačka dokázala opět skórovat, ale soupeř měl víc sil. Naše děvčata už prostě nemohla. To co odevzdala v prvních zápasech a proti Slavii je dohnalo. Přesto jim patří velká pochvala za přístup, projevenou hru i snahu. Z turnaje si odnesla 5. místo, ale všem konečně ukázala, že hrát fotbal umí.

Hodnocení trenéra Jána Makoviče: „Na víkend jsme naplánovali hned dva turnaje a tak část týmu musela být připravena na neděli. Prázdniny i nemoci nás oslabily, ale holky v sobotu předvedly opravdu velké věci. Až na neuvěřitelný zkrat se Spartou hrály naše holky opravdu s obdivuhodným nasazením. Výsledky ke sportu patří a 5. místo nevypadá nijak dobře, ale pro mne je nejdůležitější výsledek to, co holky na hřišti předvedou a po tomto turnaji jsem na ně skutečně hrdý. Nicméně Sobota i neděle nám ukázaly, že práce je tu opravdu ještě moc.“

 

Fotogalerie


Partneři klubu