WU13: Turnaje na Julisce se povedly

12. 2. 2018 | Redakce

WU13: Turnaje na Julisce se povedly

Na Julisce se v sobotu konal další miniturnaj mezi domácí Duklou, Teplicemi, Braníkem a Slavií. Týmy hrají poločas každý s každým a během dvou hodin tak mají všichni možnost odehrát zápas proti třem různým soupeřům. Zároveň se utkání hrají bez rozhodčího a je jen na samotných hráčkách, zda budou čestné a sportovně přiznají auty, rohy a podobně. Fair play by mělo být pro všechny samozřejmostí, a i toto je jeden ze způsobů, jak tomu hráčky učit.

Na našich dukláckých hráčkách byl vidět velký posun, k čemuž velmi přispělo zimní soustředění. Holky se naučily nový způsob rozehry a jsou schopné se od vlastní brány pomocí přihrávek a kliček krásně dostat až před bránu soupeře bez toho, že by celý postup skrz hřiště stál na jedné hráčce, nebo že by se nakopávaly míče dopředu. Bohužel ve finální fázi nám často chybí odvaha vystřelit, a nebo to hráčky nejsou schopny pod tlakem udělat dostatečně rychle. Na hře začíná být vidět týmová souhra, hráčky jsou čím dal častěji schopné si dát takzvanou citovku, po kličce zvednout hlavu a nahrát nejlépe postavené spoluhráčce a přihrávku zároveň dobře načasovat.

Všechny zúčastněné - Nella Výrutová, Julča Martynková, Nicole Köhlerová, Zuzka Mocová, Saša Kolowrat, Terka Šebková, Terka Posledníková, Niky Hamouzová, Žanda Janoušková, Áďa Picková a Maruška Šilhavá, zaslouží za dnešní výkon pochvalu. Přestože v prvních dvou zápasech nebyly schopné, i přes jinak dobrý výkon, vstřelit branku, v posledním zápase s Braníkem naopak dokázaly nepříznivý výsledek v poslední minutě otočit a domů tak odcházely s hřejivým pocitem vítězství.

 

Fotogalerie


Partneři klubu