Soustředění pokračuje zápasem s Vardarem

4. 2. 2018 | Redakce

Soustředění pokračuje zápasem s Vardarem

Po prohře s Rostovem prověří v rámci tureckého soustředění naše A mužstvo druhý zahraniční soupeř. V neděli 4. února se od 15.00 hodin našeho času utkáme s FK Vardar.

FK Vardar je klub z makedonského hlavního města Skopje. Vardar byl desetkrát mistrem ligy, pětkrát zvítězil v Makedonském fotbalovém poháru a jednou v zaniklém Jugoslávském poháru. V současném ročníku makedonské nejvyšší soutěže se nachází na druhém místě tabulky. V právě probíhající sezoně se klub poprvé ve své historii dostal do základní skupiny Evropské ligy. Stal se prvním makedonským klubem, kterému se to povedlo. Čeští fanoušci si ho mohou pamatovat ze sezony 2003/04, kdy ve 3. předkole Ligy mistrů vypadl se Spartou Praha.

Dukla ve čtvrtek prohrála 1:3 s Rostovem. Náš tým po velkou část utkání na hřišti dominoval, několik našich chyb ale Rostov rychle potrestal a jediným střelcem Dukly byl nakonec Štěpán Koreš. „Rostov je obrovsky zkušený tým, má zkušenosti z evropských pohárů, je kvalitní v ofenzivě i defenzivě. Vytvořili jsme si dobré příležitosti, ale chyběla nám přesnost, dva góly jsme soupeři prakticky nachystali. Výsledek můžeme brát jako ponaučení z chyb. Víme, že Vardar hrává v rozestavení 4 – 4 – 2 nebo 4 – 3 – 3, můžeme tam hrát něco trochu jiného, než proti Rostovu. Vyzkoušíme si zase další věci, což je v rámci přípravy velice dobré,“ říká trenér Jaroslav Hynek.

Hráči, kteří nebyli na soupisce čtvrtečního utkání s Rostovem, měli místo zápasového vytížení v rozvrhu posilovnu. Právě tato skupina (doplněná o „čtvrteční“ hráče) by měla v neděli nastoupit do střetu s Vardarem.  

 

Fotogalerie


Partneři klubu