Lednový turnaj škol v dívčím fotbale

24. 1. 2018 | Redakce

Lednový turnaj škol v dívčím fotbale

Stalo se již tradicí, že Dukla Praha ženy pořádá několikrát ročně fotbalový turnaj pro žačky základních škol, zejména pak pro dívky z prvních a druhých tříd. Cílem je přivést co nejvíce dětí ke sportu, ukázat děvčatům, že i ony mohou hrát fotbal a být v něm dobré.

První turnaj v tomto roce proběhl v sobotu 20. 1. 2018 v hale Riverside School v Praze 6, ve které přes zimu trénují i malé fotbalistky Dukly.

Úvod programu již tradičně patřil pořádné rozcvičce, kterou musí začít každý správný fotbalový trénink. Všechna děvčata se s chutí zapojila a za hlasitého hudebního doprovodu rozhýbala halu. Do turnajového mumraje se zapojil i oblíbený huňatý maskot Dukly, který se dívkám na hřišti občas trochu pletl pod nohy. Co mu chybělo ve fotbalových dovednostech, nahrazoval dobrou náladou, se kterou se proplétal mezi přítomnými dětmi.

Turnaj byl tentokráte rozdělen na dvě soutěže. V prvním bloku zápasů se mezi sebou utkala mladší děvčata, která reprezentovala své základní školy, a to v herním systému 5:5. Bylo hezké vidět, s jakým nadšením se dívky pouštějí do hry, ač některé ještě nikdy fotbal nehrály. Kromě nich, jsme na turnaji také přivítaly pár nám již známých tváří, které se zúčastnily některého z předchozích turnajů.

Školy, které pro tuto akci oslovujeme, jsou zejména z Prahy 6 a okolí. Vybíráme je hlavně podle jejich polohy, a to kvůli dojezdové vzdálenosti od tréninkových ploch, které Dukla Praha ženy využívá. Pokud by některá z dívek chtěla po absolvování turnaje začít hrát fotbal, nebude mít dlouhou a složitou cestu na trénink.

Na turnaji jsme mohli vidět týmy ze ZŠ Antonína Čermáka, ZŠ Lysolaje, Riverside School, ZŠ Roztoky poslala do boje dokonce dva týmy. Poslední tým byl složený z dívek několika základních škol, které nedokázaly dát dohromady samostatný tým. Jednalo se o ZŠ Horoměřice, ZŠ Tursko, ZŠ Bílá a pár nadějných fotbalistek k nám dorazilo dokonce až z Prahy 8 z Invalidovny. Všechny hrály statečně a každá z dívek za svou snahu a bojovnost obdržela diplom. Za krásné sportovní výkony si zasloužily medaili a pár drobných dárků na památku. Nejúspěšnější týmy získaly krásný pohár.

Po skončení a vyhlášení turnaje základních škol se na hřiště vydaly starší fotbalistky. Letošní novinkou se stal turnaj trojic dívek ročníku 2007 a mladších. Dívky (většinou hráčky Dukly) si mohly vytvořit svůj vlastní tříčlenný tým, ve kterém musela být minimálně jedna kamarádka nebo spolužačka, která fotbal ještě v žádném klubu nehraje.

Ale nejen Duklačky se nakonec zapojily do tohoto turnaje. Do zápasů zasáhl i tým složený ze tří spolužaček ze ZŠ Antonína Čermáka a také tým fotbalistek z TJ Sokol Vraný, což bylo určitě vítané zpestření pro všechny zúčastněné a my jsme rádi, že jsme je mohli mezi námi přivítat. Celkově se tak o krásné ceny a poháry utkalo 13 týmů.

Dle ohlasů od rodičů zúčastněných děvčat, se tato akce opět hodně líbila. Některé dívky se přijdou podívat na trénink hned v následujícím týdnu po turnaji. Jsme moc rádi, za tyto pozitivní ohlasy a budeme se těšit na nějakou další sportovní akci, na které se uvidíme a potkáme další nadějné sportovkyně.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným trenérům a dalším lidem, kteří nezištně pomáhali s hladkým průběhem akce. Velký dík patří klubu Dukla Praha ženy jako hlavnímu organizátorovi této akce, školám i rodičům všech hráček

Během celého turnaje měli možnost dívky i diváci navštívit občerstvení, ve kterém bylo krom jiného k zakoupení několik druhů zákusků, které napekli maminky fotbalistek Dukly z kategorie WU9 a WU11. Tímto bychom jim rádi poděkovali za ochotu do akce investovat svůj čas i pekařský um. Všem moc chutnalo :o)

 

Mladší přípravka WU9

Dobromat.cz - Kadm nkupem pomhte
Podpořte dívčí a ženský fotbal na Dukle při nakupování přes internetové obchody, aniž by vás to stálo jen 1 hal navíc. Pokud nakupujete na internetu a chcete nás při tom zároveň podporovat, přidejte si do prohlížeče tohoto pomocníka: http://dobromat.cz/rozsireni/pridat

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu

×
Dnes v 10:15
FK Dukla Praha B
FK Bohemians 1905 B