FANSHOP

Marek Hanousek: Do měsíce bych mohl trénovat s týmem

10. 1. 2018 | Redakce

Marek Hanousek: Do měsíce bych mohl trénovat s týmem

Dukelský kapitán Marek Hanousek v rámci rekonvalescence po zranění kolene stále trénuje individuálně, nebude ale trvat dlouho, kdy ho lékaři a kondiční trenér Lukáš Stránský pustí do plné zátěže.

Marku, všechny fanoušky jistě zajímá, jak jsi na tom zdravotně. Můžeš nám říct, co je u tebe v tomto ohledu nového a jak vypadá tvá zimní příprava?
Začínám trénovat s míčem, dělám nějaké věci na hřišti, už je to trochu zábavnější. Samozřejmě vše záleží na Lukášovi Stránském, kdy mě pustí do plné zátěže. Kondiční trenér má na starosti to, jaké zatížení bych měl mít. Já se cítím dobře, ale nechceme to uspěchat. Myslím, že v horizontu jednoho měsíce bych se mohl připojit k týmu, doufejme.

Na co se zaměřuješ v tréninku?
Pořád ještě trénuji individuálně. Od posilování, které sloužilo k tomu, abych nabral objem, jsme přešli k běhání. Nyní potřebuji, aby se mi vrátila motorika práce s míčem, takže trénuji i přihrávky a vedení balonu, je to fotbalovější.

Kdy se připojíš k tréninku s týmem?
Návrat do hry přijde až úplně na konec, to bude asi to nejhorší. Ale nějaká cvičení bych snad zvládnul už za čtrnáct dní, takže třeba v horizontu měsíce bych mohl trénink absolvovat celý. Koleno se po celou dobu rekonvalescence neozvalo, vypadá to dobře.

Probíhá tvoje rekonvalescence podle plánu?
Všechno jde tak, jak má. Neměli jsme žádné zádrhely, časově to sedí podle našeho očekávání. Dokonce na sobě cítím, že bych v tréninku snesl i víc, ale nechceme to uspěchat. 23. ledna mám kontrolu u doktora, to bude skoro po šesti měsících, tam se dozvím víc. Předpokládám, že mě normálně pustí do plné zátěže.

Má rekonvalescent nějaké úlevy? Mohl sis třeba o Vánocích víc „dopřát“?
Naopak (směje se). Celý prosinec, kdy kluci měli dovolenou, jsem trénoval, ale to je logické, potřebuji se rychle vrátit do formy. „Prázdniny“ jsem měl hned po zranění, v srpnu a září jsem nemohl skoro nic dělat, teď už zase žádné dlouho nebudou. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu