PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab
    FANSHOP

Ohlédnutí za rokem 2017

30. 12. 2017 | Redakce

Ohlédnutí za rokem 2017

Konec roku je oblíbeným časem pro bilancování toho, co nám uplynulých dvanáct měsíců přineslo. Pojďte si s námi měsíc po měsíci připomenout, jak vypadal rok 2017 z pohledu A týmu Dukly.

Leden byl měsícem, kdy začala zimní příprava. A tým zaznamenal mnoho změn – odešli Bidje Manzia, Aldin Čajič, Jean-David Beauguel, Jakub Považanec a Lukáš Hroššo, přišli naopak Patrik Brandner, Jan Holenda, Frederik Bilovský, Matúš Hruška a na hostování jsme získali Zinedina Mustedanagiče. Koncem ledna odletělo mužstvo na soustředění v Turecku.

V únoru jsme odehráli několik přípravných utkání a vkročili jsme do jarní části HET ligy. Na její úvod přivezli hráči tři body z Hradce Králové, který porazili 2:0. Bod poté získali za remizové domácí utkání s Karvinou. Týmy U16, U19 a WU18 se zúčastnily jednoho z největších mládežnických turnajů v USA – Major Soccer Cup v Las Vegas.

Březen přinesl Dukle porážku v derby se Spartou na Letné, chuť jsme si spravili domácí výhrou nad Jabloncem a vítězným derby v Ďolíčku. Juniorka se účastnila mezinárodního turnaje Viareggio Cup v Itálii, kde skončila ve skupině.

V dubnu se hrálo bez branek v Brně. Po dvouzápasovém bodovém půstu jsme ve 25. kole doma přejeli Jihlavu 4:1. Na závěr měsíce jsme schytali porážku od Plzně ve Štruncových sadech.

V prvním květnovém zápase jsme porazili Příbram a pomohli jí tak k cestě do druhé ligy. V derby se Slavií v Edenu jsme vybojovali bod, čímž jsme sešívaným zdramatizovali boj o titul, a poslední zápas sezony na Julisce zvládla Dukla vyhrát nad Zlínem. Vítězné bylo i rozloučení se sezonou v Teplicích, kterým Dukla překazila možnost zahrát si Evropskou ligu. V sezoně 2016/17 skončila Dukla se 40 body na 7. místě. Už na konci května jsme oznámili příchod první letní posily Ivana Schranze, na Slovácko odešel Jan Juroška. Sekretář klubu Miloslav Jícha se stal prvním držitelem ceny Františka Hrdličky. Poslední květnový den proběhl na Julisce nábor dětí, nových dukláčků a duklaček tentokrát dorazilo kolem sedmdesáti.

V červnu odešel do Sparty Lukáš Štetina, který patřil mezi velké opory A týmu. V polovině měsíce zahájil A tým přípravu na novou sezonu. Duklu dále opustili Emmanuel Edmond, Peter Olayinka a Michal Smejkal, který zároveň ukončil profesionální hráčskou kariéru. Do týmu přišel Ivan Ostojič. Mládež se tradičně zúčastnila rodinného festivalu Kašpárkohraní.

Červenec znamenal pro Duklu účast v 84. Perleťovém poháru. Tým opustil Jan Šimůnek, do Dukly naopak přišli Martin Jiránek a Uroš Djuranovič. Mužstvo absolvovalo osmidenní soustředění v Německu. V závěru měsíce začala sezona 2017/18, Dukla utrpěla vysokou porážku v Plzni.

Ani na začátku srpna se nám bodovat nepodařilo, ve druhém kole jsme prohráli v Teplicích. V prvním domácím utkání jsme porazili Zlín a začala dlouhá šňůra domácí neporazitelnosti, před tímto utkáním poprvé zazněla nová hymna Sláva Dukly věhlasná. V MOL Cupu jsme přešli přes Převýšov. V srpnu jsme získali ještě bod v Jablonci a tři body za domácí vítězství nad Bohemians. Na konci srpna nás zastihla smutná zpráva – zemřel spolutvůrce nejslavnější éry fotbalové Dukly Rudolf Kocek.

V září nás posílil Lukáš Holík a na hostování přišel Mario Holek. V reprezentační pauze Dukla odehrála atraktivní přípravné utkání s Norimberkem. V prodejně Top4Football proběhla tradiční beseda s fanoušky. Po smolné prohře v Jihlavě jsme doma vyhráli nad Baníkem, pak ale následovalo vyřazení z MOL Cupu od Domažlic a prohra v Olomouci. Na závěr měsíce jsme na Julisce remizovali se Spartou. Zápas jsme věnovali dětem ze spolku Hemojunior, na které se vybralo 25 000 korun. Mládež Dukly se hromadně účastnila charitativní akce Teribear na Vítkově.

V říjnové reprezentační pauze jsme se opět vydali do Německa, podlehli jsme Aue ze druhé Bundesligy. Po porážce od silného Liberce přišla remíza se Slováckem, během zápasu jsme na Julisce poprvé představili stánek s asijským občerstvením. Bez branek skončil venkovní zápas proti Brnu. Filip Rada byl vyhlášen nejlepším fotbalistou na galavečeru pro armádní sportovce a klubový sekretář Miloslav Jícha oslavil 80. narozeniny.

Začátkem listopadu jsme předvedli fantastický obrat proti Karviné. Po vysoké porážce v Edenu jsme si spravili chuť doma s Mladou Boleslaví. Julisku poprvé navštívil kávový karavan COCO VAN. Celý rok hospodařil náš tým U16 na polích v Podbabě, v listopadu pak přišlo sklízení plodů, kdy si chlapci z vypěstovaného obilí upekli vlastní chleba v archeologickém parku v Liboci.

V prosinci jsme zakončili podzimní část prohrou s Teplicemi. Poté se hráči rozjeli za zimním volnem. Zinedin Mustedanagič ukončil hostování a vrátil se do Sparty, do týmu Dukly přišel záložník z Pobřeží slonoviny Mohamed Doumbia. Děti z dukelské školičky navštívil Mikuláš, čert a anděl a ve vánočním turnaji internacionálů skončila Dukla na třetím místě. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu