Adventní Dobré ráno s Dvojkou

6. 12. 2017 | Redakce

Adventní Dobré ráno s Dvojkou

Ve slavnostním adventním vysílání Dobrého rána s Dvojkou na vlnách Českého rozhlasu nebude 10. prosince chybět ani vyprávění o fotbalové Dukle.

Spisovatelka Zuzana Maléřová již tradičně zařazuje do vysílání tohoto respektovaného a oblíbeného pořadu vyprávění, příběhy a zážitky z klubu, se kterým úzce spolupracuje. V průběhu roku se tak posluchači mohli dovědět o projektech, jakými byly cykly Celá Dukla čte a píše nebo Celá Dukla píše a hraje, kluci z mládežnických týmů četli ve vysílání své vlastní texty, které ve spolupráci s autorkou napsali a které vyvolaly u široké veřejnost velký obdiv i emoce. Po celou dobu mohli příznivci pořadu také sledovat koncepci výchovy mladých hráčů v Dukle, prožili prostřednictvím rozhlasu soustředění týmů ve valašských horách nebo se seznámili s trenéry, hráči a významnými umělci, kteří na projektech mládeže spolupracovali například v Příbězích z tribuny, na základě kterých vznikla stejnojmenná kritikou i čtenáři oceněná kniha. Hráči a trenéři Dukly se stali součástí i dalších knih autorky Kdy se dotknout dospělosti nebo nejnovější O květině, obě měly křest v divadle Ypsilon a posluchači spolu se zástupci klubu byli prostřednictvím rozhlasového Dobrého rána při tom. Po celý rok je pak Zuzana Maléřová seznamovala s osudy hráčů A týmu, které jsou zachyceny v elektronické knize Galerie A týmu aneb Portréty z Julisky, která je součástí klubového webu a je jedinečná svého druhu v rámci celé české ligy. V Českém rozhlase tak zazněly příběhy hráčů Filipa Rady, Marka Hanouska, Patrika Gedeona, Jana Šimůnka, Lukáše Štetiny, Petera Olayinky, Zinedina Mustedanagiče, Branislava Miloševiče či Róberta Kovaľa.

Tentokrát zazní vyprávění o bývalém vynikajícím hráči a současném vedoucím A mužstva Petru Malém a posluchači projdou s týmem U16 celoroční cestu za chlebem, která začala zoráním pole na Podbabě, sázením brambor, setbou obilí, sklizní, sušením, mlácením, mletím mouky, a byla završena pečením brambor a hlavně voňavého křupavého chleba. K tomu všemu zazní v živém vysílání naše hymna Sláva Dukly věhlasná.

Český rozhlas Dvojka, 10. prosince od 5.00 do 8.00 hodin, témata věnovaná Dukle zazní tentokrát v první hodině vysílání, pořad se dá zpětně dohledat v Celodenních záznamech ČRo 2. 

Krásný poslech v čase adventním!

 

Fotogalerie


Partneři klubu