Mario Holek daroval své prémie mládeži

1. 12. 2017 | Redakce

Mario Holek daroval své prémie mládeži

Velmi neobvyklá věc překvapila v týdnu dukelské vedení. Obránce Mario Holek, který v Dukle během podzimu hostuje ze Sparty, se rozhodl dukelské mládeži věnovat finanční prémie, které mu měly být vyplaceny za jeho působení v našem klubu.

Hostování Maria Holka se chýlí ke konci, zimní měsíce ukážou, kam kroky zkušeného obránce povedou dál. Jisté ale je, že pomůže dukelské mládeži – jeho bonusy přejdou na nákup vybavení a sportovních potřeb pro děti. Na tom se ve čtvrtek domluvil s vedením klubu. A proč právě mládež?

„Chtěl jsem se Dukle odvděčit za to, že mě přijala a dala mi možnost, abych zde mohl po zranění a vyřazení z kádru Sparty nabrat kondici, abych zde mohl trénovat. Měl jsem potřebu se jí nějak odvděčit a řekl jsem si, že peníze za čtyři zápasy, které jsem tu odehrál, bych chtěl klubu vrátit. Napadlo mě, že bych rád pomohl mládeži, myslím, že se určitě najde něco, co děti potřebují. Moc by se mi líbilo, kdyby šel příspěvek na nějaké zahraniční turnaje. Pamatuji si, že když jsem byl v žáčcích v Brně, vždycky jsem měl hroznou radost, když jsme jeli na nějaký turnaj do zahraničí a konfrontovali se se zahraničními týmy. Bylo to třeba na víkend nebo na pět dní a já z toho měl obrovský zážitek. Na cestu se vždycky skládali rodiče a často to pro ně bylo hodně náročné. Nevím přesně, jak je to na Dukle postavené, ale myslím, že příspěvek by mohl potěšit“, shrnuje Mario.

Na to, aby měl jasno, jak a kde bude pokračovat jeho fotbalová kariéra, je ještě brzy, na Duklu ale bude mít hezké vzpomínky. „Moje další angažmá ještě není známé, klidně se může stát, že budu pokračovat v Dukle, pokud o mě bude vedení stát. Ještě je brzy to řešit. Na působení zde ale budu vzpomínat jen v dobrém. Nabral jsem zde kondici, zdravotně se dal do pořádku, i když poslední dva zápasy jsem vynechal kvůli problémům s achilovkou. Je to ale na dobré cestě a mělo by to být v pohodě. Prostředí a kluci v kabině – vše zde je skvělé. Hodnotím to pozitivně.“

Mariovi za jeho štědrost za celý klub děkujeme!

 

Fotogalerie


Partneři klubu