PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma
    FANSHOP

Tým U 16 a jeho podzimní sklízení plodů

28. 11. 2017 | Redakce

Tým U 16 a jeho podzimní sklízení plodů

Na sklonku podzimní části soutěže české divize mladšího dorostu, ve které hraje šestnáctiletý tým Dukly v kategorii U17 a bojuje o první příčku v tabulce, se hráči a trenéři sešli v mrazivém podvečeru v krásném prostředí archeologického parku v Liboci, aby doslova sklidili, co na jaře zaseli.

Součástí jejich fotbalového života po celý rok totiž byla i práce na polích v nedaleké Podbabě, kde sklidili vlastní zaseté a vypěstované obilí a vykopali brambory, které zasadili. To vše pod vedením ovčáka a oráče Kamila Vaňka, který naše hráče už čtvrtý rok na této cestě provází. Pod "záštitou" večerně osvíceného kostela sv. Fabiána a sv. Šebestiána v Liboci pak v archeologickém parku spravovaném společností Archaia, která mimo jiné zachraňuje a dokumentuje archeologické památky, vytáhli obilí z pytlů, cepy klasy vymlátili, vyčistili, umleli mouku na kamenném mlýnku, nasekali dříví a v peci a stavení mapujícím stavbu ze 13. století upekli vlastní chleba. 

Většina práce se odehrávala venku, ve tmě či při svíčkách, i pec stála pod širým nebem, uprostřed pozemku hořel oheň, v jehož popelu se pekly brambory. Hráči neuvěřitelně zkušeně a zručně zvládli všechny práce a žádný chleba nevoněl a nechutnal tak, jako ten jejich. Celý večer zakončil zvon kostela, který jako za starých časů vyzváněl klekání, tedy čas jít domů. Ojedinělého projektu se v minulosti účastnili i hráči ročníků 2000, 2001, další budou následovat. Jako jejich předchůdci krosovým během vyrazí z Julisky na podbabská pole, rukama osahají kus země, o kterou se budou starat, a vedle svých fotbalových vítězství budou čekat, jak se jim úroda vydaří.

 

Fotogalerie


Partneři klubu