PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab
    FANSHOP

Na rozloučenou s Teplicemi

27. 11. 2017 | Redakce

Na rozloučenou s Teplicemi

O prvním adventním víkendu se na českých ligových trávnících odehraje derniéra nejvyšší fotbalové soutěže pro rok 2017. Dukla na svém stadionu chystá pro Teplice odplatu za srpnovou porážku na severu Čech. Zápas to bude zajímavý i proto, že oba týmy toho mají více společného, než by se na první pohled mohlo zdát.

Tepličtí se letos drží v klidném středu tabulky, i když jim po povedeném jaru leckdo věštil boje o pár příček výš. Důvodem, proč tomu tak není, může být určitá nevyrovnanost výkonů. Vezměme si například poslední tři ligová kola. Nejprve svěřenci Daniela Šmejkala přejeli na domácím stadionu Slovácko rozdílem třídy, tedy 3:0. Poté na jihu Moravy podlehli letos výrazně se trápícímu Brnu, ale o uplynulém víkendu se stali prvním týmem, který dokázal obrat o body do té doby suverénní Viktorii Plzeň. "Doma chceme každé utkání stoprocentně zvítězit. Na druhou stranu musíme říct, že proti nám stála Plzeň, která celý zápas potvrzovala, jak kvalitním týmem je. Vytvořila si dvě, tři stoprocentní příležitosti, dvakrát nás podržel brankář. My jsme měli jednu velkou šanci a několik zajímavých náznaků, které jsme nedotáhli. Plzeň byla silnější na míči, ale myslím, že my jsme nepodali špatný výkon. Byli jsme nebezpeční v brejcích. Plzeň potvrdila svoji kvalitu, takže my ten bod bereme a jsme za něj rádi," okomentoval cenný jednobodový zisk teplický trenér bezprostředně po skončení nedělního duelu.

Jsou-li si Dukla a Teplice v aktuálním ročníku v něčem opravdu hodně podobné, tak tím, že oba týmy se mohou plně spolehnout na své výkony v domácím prostředí, kde stále čekají na přemožitele. Teplice sehrály doma 8 utkání a v 5 případech slavily výhru, třikrát se musely spokojit s remízou. Dukla odehrála na Julisce o jeden zápas méně, připsala si rovněž 5 vítězství a k tomu přidala 2 remízy. Dokonce i skóre obou soupeřů na domácích stadionech jsou vzácně shodná 13:4. Další podobností, tentokrát již ne zcela pozitivní, jsou výsledky z hřišť soupeřů, kde oba sobotní protagonisté dokázali uhrát pouhopouhé 2 body.

V srpnu, když se Dukla s Teplicemi potkala naposledy, měli navrch domácí, kteří zvítězili jasně 3:1. Celková bilance vzájemných ligových zápasů se tak zcela vyrovnala na současných 5-3-5. Nejlepším střelcem těchto duelů je severočeský kapitán Admir Ljevakovič. Zajímavou statistikou také je, že nejčastějším výsledkem je jednoznačných 4:0, který se zrodil hned ve třech případech.

Dukla si v posledním kole spravila chuť po hořkém debaklu v Edenu, když doma dokázala přejet Mladou Boleslav výsledkem 4:1, a dotáhla se na svého nejbližšího soupeře na pouhý jeden bod. „Snový start, kdy to po deseti minutách bylo 2:0, na druhou stranu když dáte dvě branky tak brzo, nevíte, jak na to tým zareaguje. My jsme ustoupili od toho, co jsme chtěli, výsledkem byla branka na 2:1. Od tohoto momentu byla celkově lepší Boleslav, my jsme přestáli tři situace, které mohly výsledek i otočit. Jít ale do poločasu s výsledkem 2:1 je malinko lepší než za stavu 2:0, celkově vás to víc směřuje ke koncentraci. Nás uklidnila naše třetí branka, pak jsme byli přesnější, hráli jsme, co jsme si řekli, odměnilo nás to navíc čtvrtou brankou a skvělým vítězstvím. Díky vstupu do zápasu a dobrému druhému poločasu jsme si ho zasloužili,“ hodnotil výhru a výkon trenér Jaroslav Hynek.

Při určité souhře ostatních výsledků se může tým z Julisky v případě vítězství dotáhnout až na šesté Bohemians. S vidinou klidného přezimování budou hráči nastupovat k závěrečnému utkání právě končícího roku. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu