PORTRÉTY Z JULISKYJiří Piroch
    FANSHOP

V pátek příprava s nováčkem druhé ligy

6. 11. 2017 | Redakce

V pátek příprava s nováčkem druhé ligy

Dneškem začínající reprezentační přestávka neznamená pro fotbalisty Dukly pauzu od fotbalu. Zápasové tempo jim pomůže udržet přípravný zápas s druholigovým celkem FK Olympia Praha, který se uskuteční v pátek 10. listopadu.

Utkání se bude hrát v nedalekých Libčicích nad Vltavou (areál AFK Libčice), výkop je naplánován na 11.00 hodin. Duklu před reprezentační pauzou namotivovalo vybojované vítězství v zápase s Karvinou, v němž otočila z nepříznivého stavu 0:2 na konečných 3:2. Ve zbylých třech utkáních podzimu nás čekají těžcí soupeři – nejprve pojedeme do Edenu, poté doma vyzveme Mladou Boleslav a Teplice. Nevypadnout z tempa je tak víc než důležité.

Pro přátelské utkání jsme vybrali soupeře s pohádkovým příběhem. FK Olympia a. s. vznikla z fotbalového klubu FC Olympia Hradec Králové. Ten postupoval z královehradeckého přeboru přes divizi do ČFL a v minulé sezoně pak do druhé fotbalové ligy. Vstupem do profesionálního fotbalu vyvstal klubu problém, kde hrát domácí zápasy (kvůli nevyhovujícímu zázemí v domovských Kuklenách a zároveň vytíženosti malšovického stadionu to v Hradci Králové nebylo možné). Tým se proto přesunul do Prahy a své domácí zápasy v sezoně 2017/18 hraje na stadionu Evžena Rošického na Strahově.

V premiérovém ročníku Fortuna národní ligy je Olympia po čtrnácti kolech na 8. místě a má 20 bodů. Tým vede hlavní trenér Vladimír Skalba, který v minulosti působil například na lavičce Viktorie Žižkov. 

Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Pavel Franěk, asistovat mu budou Zdeněk Koval a Jaroslav Kubr. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu

×
Dnes v 17:00
FK Dukla Praha
FK Varnsdorf