PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Souček
    FANSHOP

I Slovácko trápí produktivita, utkáme se ve čtvrtek

18. 10. 2017 | Redakce

I Slovácko trápí produktivita, utkáme se ve čtvrtek

Ve čtvrtek 19. října budeme v jedenáctém ligovém kole hostit 1. FC Slovácko. Výkop zápasu je naplánován na 18.00 hodin, brány stadionu se otevřou o hodinu dříve.

Náš soupeř z Uherského Hradiště se v tabulce nachází jen o příčku pod námi, na 11. místě s 8 body, v posledních třech zápasech dvakrát remizoval a jednou prohrál. V předchozím kole, kdy Slovácko podlehlo 1:2 Brnu, trápily tým trenéra Michala Korduly neproměněné šance. Slovácko je v současné sezoně týmem s druhou nejhorší ofenzivou v lize – do branek soupeřů nastříleli za deset kol pouze 8 gólů.

Problém s proměňováním šancí měla Dukla v posledním zápase s Libercem, kterému podlehla 0:3, ve čtvrtek nás tak čeká utkání, ve kterém oba celky budou hledat ztracenou produktivitu. Duklu ale může těšit to, že na Julisce v této sezoně nenašla přemožitele. Desáté místo a 11 bodů, to je skóre našeho týmu před zápasem se Slováckem.

A co říká o našich vzájemných střetech historie? Celkem jsme se v české nejvyšší soutěži potkali dvanáctkrát, plný bodový zisk jsme slavili pouze dvakrát, k tomu jsme pětkrát remizovali a pětkrát prohráli. Též gólové skóre máme se Slováckem záporné, a to 14:19.

„Myslím, že základní charakteristikou Slovácka je, že má stabilizovanou hru. Sice moc branek nedávají, ale šance mají, jen je neproměňují. Na druhou stranu ale také branky nedostávají. Jejich hra na míči je dobrá, jsou velice silní, mají kvalitní přechod do defenzivy. Celý tým je skvěle kondičně připravený, zvládnou hrát do poslední minuty nastavení, ukázali to i v Liberci, kde hráli v devíti lidech poměrně dlouhou dobu a navíc dokázali i vyrovnat. Hrají celoplošný fotbal i presink, je u nich otázka času, kdy začnou být v zakončení přesnější a dávat góly. Proti Slovácku to bude hodně náročné,“ očekává trenér Dukly Jaroslav Hynek.

Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Pavel Orel, na čarách mu budou asistovat Dušan Pospíšil a Milan Frimel. Čtvrtým rozhodčím je Martin Nenadál. Delegátem utkání bude JUDr. Václav Krondl. 

Poslední utkání soupeře

FC Zbrojovka Brno - 1. FC Slovácko 2:1 (0:0)

Branky: 47. Škoda, 89. Pilík - 90+3. Zajíc

Slovácko: Heča - Šimko, Reinberk (56. Zajíc), Hofmann, Břečka (13. Juroška) - Šumulikoski, Sadílek (78. Hellebrand), Petr, Navrátil, Havlík, Daníček.

Zbrojovka Brno: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský – Polák – Juhar (90. Janošek), Kratochvíl (81. Sedlák), Michal Škoda, Lutonský (86. T. Pilík) – Koné.

Poslední vzájemné utkání

FK Dukla Praha - 1. FC Slovácko 2:3 (2:1)

Branky: 3. Néstor, 43. Olayinka – 30. Tetteh, 80. Koné, 82. Zajíc.

Dukla Praha: F. Rada – Kušnír, Štetina, Bezpalec, Miloševič (87. Edmond) – Hanousek (K), Tetour (69. Juroška), Považanec – Olayinka, Néstor, Čajič (87. Beauguel).

Slovácko: Heča – Machalík (65. Ťok), Břečka, Košút, Šimko – T. Rada, Šumulikoski (K) – Hlúpik (59. Diviš), Tetteh (75. Zajíc), Havlík – Koné. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu