PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab
    FANSHOP

Miloslav Jícha slaví 80 let

11. 10. 2017 | Redakce

Miloslav Jícha slaví 80 let

Významné životní jubileum dnes slaví dlouholetý funkcionář našeho klubu, pan Miloslav Jícha. V klubu působil od roku 1957 do roku 1997, zažil tak nejslavnější éru Dukly. Nějakou dobu pak strávil v Příbrami, v roce 2007 se ale vrátil na Julisku, kde pracuje doteď. Dnešním dnem se dožívá požehnaného věku osmdesáti let.

Miloslav Jícha se narodil 11. října 1937 v Praze-Košířích. V roce 1956 to na Dukle zkoušel jako fotbalista, tehdejší trenér dukelské mládeže Bohumil Musil ale vycítil, že spíše než jako sportovec se může prosadit jako funkcionář, což se také stalo – od 1. ledna 1957 začal v Dukle pracovat jako sekretář mládeže.

Od roku 1960 vykonával v Dukle funkci tajemníka sportu, v níž setrval až do roku 1997. V tomto dlouhém období zažil dvě nejslavnější etapy našeho klubu – za tu první považuje konec padesátých a začátek šedesátých let s vrcholem účasti naší reprezentace na mistrovství světa v Chile roku 1962, kam odcestovalo hned šest fotbalistů Dukly. Druhou etapou jsou pro něj léta sedmdesátá, která vyvrcholila zlatou medailí československé reprezentace na mistrovství Evropy v Bělehradě roku 1976.

Na Julisce zažil i těžké chvíle, například pád klubu z první ligy až do ČFL. Po spojení s Příbramí Julisku na deset let opustil. 3. června 2006 se stal laureátem Ceny dr. Václava Jíry udělované osobnostem, které se významně zasloužily o rozvoj českého fotbalu.

V roce 2007 na Julisce získali druholigovou licenci, s návratem profesionálního fotbalu se vrátil i Miloslav Jícha. Na jaře 2011 se mu splnilo velké přání – aby se na Julisce opět hrála první liga. Roku 2017 se stal prvním držitelem Ceny Františka Hrdličky pro fotbalové osobnosti „mimo trávník“. Svými bohatými zkušenostmi byl a nadále je pro klub velkým přínosem.

Panu Miloslavu Jíchovi za celý klub gratulujeme k jeho dnešním narozeninám!

 

Fotogalerie


Partneři klubu