PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Souček
    FANSHOP

Dukla předala upomínkové plakety semifinalistům PMEZ

1. 10. 2017 | Redakce

Dukla předala upomínkové plakety semifinalistům PMEZ

Před utkáním se Spartou Praha proběhla na našem stadionu malá slavnost. Byla předána upomínková plaketa hráčům, kteří v barvách Dukly Praha v roce 1967 v Poháru mistrů evropských zemí postoupili mezi čtyři nejlepší klubové týmy Evropy a v zápasech se Celticem Glasgow bojovali o finále této nejvýznamnější evropské klubové soutěže, kterou tehdy mohli hrát pouze šampioni svých zemí.

Protože nás od něj dělí přesně 50 let, ne všichni aktéři jsou mezi námi. Do fotbalového nebe odešli Josef Masopust, Stanislav Štrunc, Miroslav Čmarada, Ján Zlocha, Josef Nedorost i jejich trenér, který je k úspěchu přivedl, Bohumil Musil. Pamětní plaketa byla předána Ivu Viktorovi, Ivanu Novákovi, Jiřímu Čadkovi, Vladimíru Táborskému, Jánu Geletovi, Janu Brumovskému, Františku Knebortovi a Josefu Vacenovskému.

Ne všichni si ji mohli převzít osobně. Plaketa je připravena i pro Josefa Jelínka. Do Ústřední vojenské nemocnice posíláme pozdrav Milanu Dvořákovi s přáním brzkého uzdravení a návratu mezi nás. Také o Miroslavu Röderovi nemáme zprávy, ale nezapomínáme na něj.

Dukle Praha i celému našemu fotbalu přejeme, aby se dočkaly podobných nádherných úspěchů, jako byl ten z roku 1967.

Za vedení Dukly Praha Ing. Bohumil Paukner, předseda představenstva

 

Fotogalerie


Partneři klubu