FANSHOP

WU11: Mistrák proti Střešovicím a vítězství na Braníku

15. 9. 2017 | Redakce

WU11: Mistrák proti Střešovicím a vítězství na Braníku

V neděli 10.9.2017 starší přípravka dívek odehrála mistrovské utkání na hřišti Střešovic, kde začala sezónu v soutěži hrané na dvě hřiště. Ve čtvrtek pak holky v přátelském utkání přehrály hráčky ABC Braník a nastřílely mnoho pěkných gólů.

Protože je hráček na Dukle stále více, mají obě přípravkové kategorie mistrovská utkání na dvě hřiště. Cílem je, aby si každá hráčka zahrála a aby měly všechny možnost sbírat zápasové zkušenosti. Úvodní kolo sezóny wu11 odehrála na hřišti Střešovic.

Na první mistrák bylo nominováno devatenáct děvčat, ale nakonec mohlo přijít pouze patnáct. Další dívky zatím čekají na dokončení formalit spojených s registrací v klubu a tak si velká část hráček v zápase šáhla na dno svých sil.

Začátek utkání byl velmi vyrovnaný. Holky bojovaly a nasazení bylo přesně takové, k jakému je trenéři nabádali před začátkem zápasu. Jenže zápas má 4 části a na střídačce jen 3 hráčky pro dvě hřiště a tak v utkání pomalu kluci získávali navrch a konec zápasu byl již plně v jejich režii. S únavou začaly dívky dělat více chyb a motivace klesla.

Hodnocení trenéra Jána Makoviče: „Myslím, že si všichni první utkání užili. Jak hráčky, tak rodiče a trenéři. Střešovice byly hratelným soupeřem a holky předvedly statečný výkon. Osobně jsem následně viděl i záznam z obou hřišť a s výkonem jsem spokojen. Z videa je krásně vidět, že toho holky umí opravdu hodně a že umí také máknout. Ukázalo nám to také chyby, na které se máme v tréninku soustředit a tak uvidíme, jak se nám to povede uplatnit v dalších zápasech.“

Ve čtvrtek wu11 jela na přátelské utkání proti dívkám ABC Braník. Nově sestavený tým přípravek Braníku se snažil bojovat, ale zkušenost a herní kvalita byla na straně Dukly. Utkání tak dívky wu11 vyhrály a nastřílely soupeřkám hodně gólů. Lucka Douderová si vytvořila vlastní soutěž a nastřílela snad 5 tyček. Holky na hřiště přišly podpořit i patronky z Áčka žen.

Hodnocení trenéra Jána Makoviče: „Braník má před sebou ještě hodně dlouhou cestu, zažili jsme si to také a dobře vím, o čem mluvím. Budu jim držet palce. Naše hráčky soupeřky k ničemu nepustily, a kdybych nepřehazoval dívkám posty, tak možná odjedeme s nulou vzadu. Co je důležité je to, že si baletky trochu zvedly náladu a sebevědomí. Nicméně v samotném zápase nám i přes velký výkonnostní rozdíl chyběl klid a rozvaha. Doufám, že baletky nebudou nemocné, protože se hrálo za strašné zimy a budou moct trénovat, hrát a zlepšovat se.“

 

Fotogalerie


Partneři klubu