FANSHOP

Už zítra hostíme na Julisce Baník Ostrava

14. 9. 2017 | Redakce

Už zítra hostíme na Julisce Baník Ostrava

Sedmé kolo HET ligy znamená pro Duklu další domácí zápas – od 18.00 hodin budeme hostit Baník Ostrava. Týmy Dukly a Baníku dělí v tabulce jediný bod: Dukla je se sedmi na desátém místě, Baník je dvanáctý a má bodů šest.

Kvůli sestupu Ostravy do druhé ligy se v minulé sezoně vzájemné střetnutí nekonalo, po roce se ale Baník pod vedením trenéra Vlastimila Petržely úspěšně vrátil mezi elitu. Před sezonou navíc ohlásil návrat klubové legendy Milana Baroše do svých řad. Historicky patří Baník mezi soupeře, se kterými se nám daří. V období po návratu Dukly do nejvyšší soutěže se náš tým utkal s Baníkem celkem desetkrát, z čehož jsme šestkrát vyhráli, třikrát remizovali a jednou prohráli, gólové skóre je 18:9 pro nás.

V předchozím kole jsme v Jihlavě v posledních minutách po dvou rychlých gólech ztratili výhru, celý tým si proto uvědomuje, jak důležité bude zvládnout zápas s Baníkem. „V posledním utkání v Jihlavě byl náš výkon po zásluze potrestán. Chceme fanoušky a nás všechny potěšit lepším výsledkem. K tomu musíme mít velkou touhu a zodpovědnost v každém jednotlivém výkonu. O to náročnější to bude vzhledem k soupeři, který jistě bude povzbuzen ze zápasu s Jabloncem, kde svůj tlak v závěru zúročil v remízu. Chceme vyhrát, uděláme pro to vše,“ řekl k zápasu hlavní trenér Dukly Jaroslav Hynek. Pro tým z Julisky to bude náročné i vzhledem k tomu, že ostravský kapitán Milan Baroš už doléčil zranění a bude trenéru Radimu Kučerovi k dispozici.

Utkání mezi Duklou Praha a Baníkem Ostrava bude řídit rozhodčí Pavel Franěk s asistenty Tomášem Mokruschem a Dušanem Pospíšilem, čtvrtým rozhodčím bude Emanuel Marek. Jako delegáti jsou nominovaní Petr Mlsna a Václav Hartman.

Poslední utkání soupeře

FC Baník Ostrava - FK Jablonec 2:2 (0:1)

Branky: 78. Hrubý (de Azevedo), 82. J. Šašinka (Stáňa) - 4. Tecl, 63. Kysela.

FC Baník Ostrava: Vašek - Pazdera, Pokorný, Šindelář, Granečný - Panić (38. Hlinka) - Mičola (54. J. Šašinka), Hrubý, de Azevedo, Sus (69. Stáňa) - Poznar.

FK Jablonec: Hrubý - Janković, Pernica, Hübschman, Matěj Hanousek - Masopust, V. Kubista, Trávník, Zelený (85. Mihálik) - Považanec (62. Kysela) - Tecl (76. Doležal).

Poslední vzájemné utkání

FC Baník Ostrava - FK Dukla Praha 1:2 (1:2)

Branky: 18. Hrubý – 26. Vrzal, 43. Berger. Žluté karty: 20. Vraštil – 16. Štetina, 27. Vrzal, 55. Breznaník, 58. Tetour, 75. Vašíček. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Hájek

FC Baník Ostrava: Chmiel – Dostál, Kaša, Vraštil, Lučić – Mondek (86. Helešic), Hrubý, de Azevedo, Lásik (80. J. Šašinka), Holzer – O. Šašinka (46. Ožvolda).

FK Dukla Praha: Hroššo – Milošević, Štetina, Gorkšs, Vrzal – Berger, Považanec, Hanousek, Tetour (75. Albiach), Breznaník (61. Čajić) – Vašíček (80. Beauguel). 

 

Fotogalerie


Partneři klubu