• Stará garda

• 12.09.2017

Stará garda se utkala s Duklou Banská Bystrica

V pátek 8. září se v Banské Bystrici odehrálo přátelské utkání hráčů nad 40 let mezi FK Dukla Banská Bystrica a FK Dukla Praha. Šťastnějším týmem byl domácí celek, který zvítězil 3:2.

Utkání se uskutečnilo na stadionu Na Štiavničkách v Banské Bystrici v rámci oslav padesátého výročí založení Dukly Banská Bystrica. Přítomní diváci minutou ticha uctili památku bývalých hráčů, trenérů a funkcionářů obou klubů. Celá sportovní akce byla velmi dobře připravená po stránce organizační a měla vysokou sportovní a společenskou úroveň. Slavnostní výkop provedl bývalý velitel ASD kopané Dukly Banská Bystrica Ivan Čierný a dvojnásobná olympijská vítězka Elena Kaliská.

Diváci si během dvou poločasů po 35 minutách užívali pěkných akcích Güntera Bittengela, Václava Kolouška a dalších zvučných jmen. Banská Bystrica je Evropské město sportu pro rok 2017.

Výsledek: 3:2 (1:0)

Sestava FK Dukla Praha: Bobok – Ondra, Hunal, Jeslínek, Štambacher (C) – Kuchař, Vašíček, Bittengel, Koloušek – Mičinec, Mašek (36. Samek)

Trenér: Ján Geleta

Vedoucí mužstva: Štěpán Philipp

Průběh zápasu:

20. minuta 1:0 Medviď Tomáš

42. minuta 1:1 Bittengel Günter

47. minuta 1:2 Koloušek Václav

60. minuta 2:2 Bochnovič Marián

65. minuta 3:2 Kunzo František ml.