WU11: Letní příprava pod novým trenérem

31. 8. 2017 | Redakce

WU11: Letní příprava pod novým trenérem

V nové sezóně převzal starší přípravku dívek trenér Ján Makovič a již 6. srpna s týmem zahájil letní přípravu, která se nesla ve znamení seznamování a sehrávání.

Kategorii WU11 v nové sezóně tvoří dívky ročníků 2008, které s Honzou trénovaly loni a 2007, které již rok zkušeností ve starší přípravce mají. Příprava začala soustředěním tradičně v Chotýšanech, kterého se účastnila zhruba polovina týmu, protože zbytek byl ještě na prázdninách, ale v následujících dnech se již připojily i další hráčky.

Během soustředění si holky zahrály proti klukům z Benešova, Vlašimi i klukům z Dukly, se kterými soustředění probíhalo. Hráčky měly možnost vyzkoušet si nejen hru proti klukům, ale také s nimi ve smíšeném týmu. Kromě fotbalu si holky zadováděly v bazénu, zatancovaly na diskotéce, zafandily při promítaném zápase Ligy Mistrů i vyzkoušely odvahu během noční bojové hry.

Po soustředění začaly pravidelné tréninky na Julisce a také přáteláky v Praze. První přátelské utkání sehrály Duklačky proti klukům z Aritmy. Toto utkání se odehrálo za slunného počasí a soupeř nás pozval na krásně upravené trávníkové hřiště. Některé dívky se ještě stále po prázdninách do zápasu těžce dostávaly, ale u některých bylo vidět, že už jsou rozehrané. Dukla nakonec Aritmu porazila a fotbalistky si tak trochu zvedly sebevědomí.

Další přátelské utkání proběhlo ve středu 30.8. proti fotbalistům ze Slivence. V utkání chyběly některé zkušené hráčky, takže ostatní dívky dostaly dostatečný prostor zahrát si. Zápas se hrál za velmi horkého počasí na travnatém hřišti a měl velmi přátelskou atmosféru. Holky předvedly dobrý výkon, ale díky drobným chybám v koncovce a rozehrávce, Dukla zápas prohrála. I když se zápasu účastnilo 11 hráček, tak stále 15 holek pro utkání chybělo. K jejich plnému zapojení dojde až v průběhu září.

Hodnocení trenéra Jána Makoviče: “Z holek, které byly na soustředění mám velmi dobrý pocit. Jako parta se daly hodně do kupy a většina pracovala velmi soustředěně. Z přátelského utkání na Aritmě jsem však trochu rozpačitý. Zejména z nasazení některých hráček a z nedostatečné kondičky. I když jsme zápas vyhráli, tak je vidět, že máme hodně velké rezervy a že holky o prázdninách skutečně hodně odpočívaly. Do tréninků jsme ihned zařadili vyšší intenzitu  zaměřením na kondičku, tak uvidíme, jak rychle se to na holkách projeví. Na přátelák ve Slivenci vypadla Hanka, Gabča, Ella a opět chyběly Viki a Kačka. Absence těchto zkušených hráček v přípravě, ale i dalších, kdy si holky mají na sebe zvykat, nás bude v soutěžních utkáních mrzet. Tak snad se tým brzy začne scházet v plné sestavě a holky nás budou v září bavit nasazením a dobrou technickou hrou.”

 

Fotogalerie


Partneři klubu