• WU15

• 17.08.2017

Žákyně zahájily přípravu

V minulém týdnu odstartovaly přípravy i oba týmy žákyň. Mladší žákyně začaly již v pondělí, starší žačky se sešly k prvnímu tréninku v pátek. V tomto týdnu mají oba týmy absolvují tři tréninky na Julisce. V neděli společně, ještě s WU18, odjedou na soustředění již tradičně do Green Valley u Chotýšan.

1. liga starších i mladších žákyň startuje první zářijový víkend. Ve dvojutkání v Edenu je v neděli 3.9.2017 prověří holky ze Slavie. K domácím dvojutkáním budou žákyně nastupovat opět na přírodním trávníku v areálu Děkanka v pražských Nuslích.

Maruška Havlasová – trenérka starších žákyň: “Čeká nás velmi složité období. Při přesunu ročníků náš tým opustilo 22 holek ročníku 2002. Ročníky 2003 a 2004 jsou v klubu počtově velmi slabé. Většina týmu přechází ze sedmičkového fotbalu na jedenáctkový. Obávám se, že budeme muset do zápasů zapojit i holky z mladších žákyň. Do sezóny si klademe pouze cíle typu, aby se holky neustále zlepšovaly, aby je neodradily náročné zápasy s top týmy a abychom získaly nové hráčky, které tým doplní a posílí. Tato sezóna pro nás nebude nijak jednoduchá, ale věřím, že se s holkami zakousneme a budeme makat o sto šest.“

Jakub Kowolowski – trenér mladších žákyň: „Na velkou část týmu čekají nové výzvy. Větší hřiště i prostor, jiné rozestavení, trochu jiný pohled na fotbal. Ale netýká se to jen hráček, stejné je to pro trenéry, všichni se nově budeme učit, jak se pracuje s kategorií mladších žákyň WU13, kde máme dvojročník holek 2005 a 2006. Jsem velmi rád, že se nám povedl udělat kvalitní trenérský tým, kde u týmu zůstala Linda Veselá, ze Slavie přišel Jarda Kollmann a se mnou od přípravek Zuzka Košatková. Těšíme se na novou sezonu a během celého roku nás čeká mnoho fotbalové zábavy, ale i učení. Náš cíl jednoznačně bude udržet děvčata u fotbalu, přilákat nová a pak samozřejmě výkonnostní posun této kategorie v úrovni individuální i týmové.“