PORTRÉTY Z JULISKYJiří Piroch
    FANSHOP

První pražské derby proti Bohemians

21. 8. 2017 | Redakce

První pražské derby proti Bohemians

Pro Duklu první, pro Bohemians už třetí. Zatímco domácí ještě v probíhající sezóně na soupeře z Prahy nenarazili, Klokani stihnou odehrát všechny zápasy s městskými rivaly do 5. kola.

Bohemka vstoupila do ligy nad očekávání dobře. Po čtyřech odehraných zápasech stále najdeme v ligové tabulce u její kolonky s prohrami nulu. To je úctyhodný počin, když si uvědomíme, že svěřenci trenéra Martina Haška mají za sebou derby jak se Spartou, tak s vršovickým konkurentem Slavií. „Už ve čtvrtém kole máme za sebou dva zápasy s top týmy, které mají obrovské rozpočty i špičkové hráče. Mám sparťanskou minulost, takže když jsme obrali Spartu, teď byla povinnost obrat Slavii. To samozřejmě zlehčuji. Hráči nechali na hřišti vše a to dnes stačilo k remíze. Při troše štěstí to mohlo stačit na tři body, při smůle na nic,“ hovořil v uvolněném duchu trenér domácích na pozápasové tiskové konferenci.

Že by byli Klokani během letního přestupového období nadprůměrně aktivní, se říci nedá. Tým zůstal z větší části pohromadě a právě na sehranost a kompaktnost sází trenér Hašek od počátku aktuální sezóny. Novými hráči, kteří oblékají od léta dres Bohemians, se stali například Kočič, Tetteh, Urdinov, nebo Budínský. "Urdinov přišel jako volný hráč. Celý minulý rok patřil v Jihlavě k oporám defenzivní řady. V Bohemce podepsal smlouvu do prosince 2019. Příchod Tetteha se řešil přes měsíc. Byl naší volbou číslo jedna na pozici hrotového útočníka," přidal své vyjádření k posilám sportovní ředitel klubu Miroslav Držmíšek. Odchodů také příliš nebylo. Do plzeňské Viktorie zamířil mládežnický reprezentant Havel a několika dalším hráčům skočilo hostování. „Oficiální poptávky jsme měli tři a vybrali jsme tu nejlepší,“ okomentoval Držmíšek odchod opory loňského ročníku.

Počítáme-li pouze statistiky z novodobé historie Dukly, tak mají oba páteční soupeři mezi sebou vzácně vyrovnanou vzájemnou bilanci. Třikrát odcházela za hřiště Dukla jako vítěz a ve stejném množství případů i jako poražený. Ve zbylých čtyřech zápasech se body dělily. Brankové skóre 13:10 hovoří lehce ve prospěch dejvického celku.

Dukla má za sebou dramatické utkání na jablonecké Střelnici, kde dotahovala dvoubrankové manko a navíc v nastaveném čase přestála i pokutový kop. "Když se na to podívám z hlediska výsledku, je pro nás bod z Jablonce obrovsky cenný. Z pohledu hry si myslím, že první poločas, i když Jablonec byl více na míči, tak se šance střídaly, ale góly dávali domácí. Po druhé brance trochu polevili, pustili nás do hry a dovolili nám dát kontaktní branku, která pro nás byla obrovsky důležitá. Ve druhém poločase jsme se dostali na soupeřovu polovinu prakticky až vyrovnávacím gólem. Pasáž po něm hrála více pro nás, dostávali jsme se do dobrých brejků, kde jsme ale předfinální fázi nevyřešili úplně dobře. Konec už byl hektický. Hráli jsme hodně otevřeně a v poslední minutě nastavení nám prošel stoper z půlky až na penatlu, což je pro mne takový zlý sen. Nicméně jsme to zvládli a Trávník rozhodující branku nedal, takže pro nás to dopadlo skvěle," uvedl trenér Jaroslav Hynek k tomu nejdůležitějšímu, co se odehrálo v Jablonci.

Bez povšimnutí by nemělo zůstat ani to, že hned dva bývalí hráči Dukly oblékli v minulé sezóně zelenobílý dres, avšak ani Tomáš Berger, ani Ondřej Vrzal už v Ďolíčku nyní nepůsobí.

V posledních dvou zápasech proti Bohemce na Julisce padlo dohromady 9 gólů, což dává příslib zajímavé podívané doplněné skvělou atmosférou. Zkrátka derby jak má být!

 

Fotogalerie


Partneři klubu