FANSHOP

Luboš Kalouda: Utkání se Spartou budu brát jako každý jiný zápas

28. 7. 2012 | Redakce

Luboš Kalouda: Utkání se Spartou budu brát jako každý jiný zápas

Na Dukle se poprvé objevil v v jarní části loňské sezony při utkání s Baníkem Ostrava , kdy byl v roli diváka. Dnes je plnohodnotným hráčem A mužstva a může se těšit na novou sezonu. „Naposledy jsem hrál loňskou půlsezonu, kdy jsem v létě přišel na Ukrajinu (FC Oleksandrija) a tam hrál až do zimy. Od zimy se začal řešit můj odchod z klubu a vzhledem k tomu, že s tím přišli dost pozdě, tak se už nedalo vyřešit žádné další angažmá,“ zdůvodnil svou půlroční pauzu.

Pak začala tahanice s CSKA Moskva, která skončila během léta, a Luboš přešel do Dukly. „Jsem rád, že se vše takhle vyřešilo, díky mému manažerovi Jirkovi Müllerovi, který na tom má největší podíl, jsem mohl jít do Dukly a za to mu velmi děkuji.“

Jak se těšíš po půlroční pauze na novou sezonu?
Po delší době budu hrát doma, kde je člověk na očích a má úplně jinou motivaci, než když hraje někde v cizině, kde ho nikdo nezná. Takže se těším moc. Ale teď je nejdůležitější pořádně makat a zůstat zdravý.

A utkání se Spartou? Bude pro tebe něčím výjimečné? Přeci jenom si v tomto klubu rok působil.
Utkání se Spartou budu brát jako každý jiný zápas. Bude to těžké, protože to je silný soupeř a je jedním ze tří nejkvalitnějších týmů tady v lize. Bude třeba se na něj připravit, ale žádnou speciální motivaci proti nim nemám. Když jsem hrál v Brně a hráli jsme proti Spartě, tak jsme si říkali, že proti nim musíme hrát, jak nejlépe umíme, jinak proti Spartě neuspějeme, takže s tím do toho zápasu půjdu. Když budeme všichni jako mančaft vše plnit na 100 %, můžeme proti těm nejlepším týmům v lize uspět. I proti Spartě.

Poslední klub, za který si odehrál mistrovská utkání, byla ukrajinská FC Oleksandrija, jak to tam vypadalo?
Když jsem přišel na Ukrajinu, FC Oleksandrija byla nováčkem tamní ligy. Byl jsem docela mile překvapen jejím zázemím. Město bylo sice menší, takže člověk neměl takové vyžití, ale fotbalové podmínky byly na vysoké úrovni. Kvalitní tréninkové hřiště, stadion, vše kolem fotbalu fungovalo tak jak má. Stejné to je i tady na Dukle, i když trénujeme mimo Prahu, podmínky jsou kvalitní. Klub funguje, vedení, trenér, realizační tým, hráči, to všechno je super. Za svou kariéru jsem se s tím zatím moc nesetkal. V Dukle se mi to líbí, protože od vedení až po toho posledního člověka to má hlavu a patu.

Jsi takto spokojený i s herním stylem, kterým se Dukla prezentuje?
To je úplně to nejlepší. To se mi líbilo hned napoprvé, jak jsem přijel, a sledoval Duklu v zápase s Baníkem Ostrava. Duklu jsem viděl hrát po dlouhé době. Naposledy jsem měl tu možnost v době, kdy ještě hrála druhou ligu. Byl jsem strašně mile překvapený, že hraje kombinační fotbal, protože to je pro mě jako středopolaře, úplně to nejlepší co může být. Když všichni mají chuť hrát fotbal a nabízet se, tak má střední záložník plno variant kam přihrát nebo kam se nabídnout. Tento způsob hry je to nejhezčí co může fotbal dnes nabídnout. Když vezmu třeba Barcelonu nebo španělský národní tým, tak na tomto stylu oni své soupeře přehrávají. Samozřejmě to je na úplně jiné úrovni, ale když takhle člověk hraje a má to s kým hrát, tak to je ta nejlepší zbraň.

 

Fotogalerie


Partneři klubu