Junioři zahajují doma s Libercem. A to v zcela novém herním formátu

26. 7. 2017 | Redakce

Junioři zahajují doma s Libercem. A to v zcela novém herním formátu

Už tento víkend zahájí sezonu Juniorská liga. Po předchozích pěti sezonách se liga rozdělí na českou a moravskou část, po základní části se pak bude hrát nadstavba. Do ligy se zároveň vrací Ostrava, Olomouc, Slovácko a nově ji bude hrát také Zlín.

Juniorskou ligu bude hrát dohromady dvacet mužstev a základní část soutěže bude rozdělena na dvě skupiny – českou bude hrát dvanáct týmů, moravskou pak osm.

V české skupině bude hrát každý s každým doma a venku a odehraje se celkem 22 kol. V moravské části se bude hrát tříkolově – nejprve každý s každým doma a venku (od 1. do 14. kola), od 15. do 21. kola pak každý s každým pouze jednou. O tom, kdo bude hrát doma a kdo venku, se rozhodne na základě rozlosování podle umístění v základní části.

Po základní části budou kluby rozděleny do nadstavbových skupin A a B a odehrají dalších devět zápasů (každý s každým se střetne pouze jednou), v nichž se rozhodne o konečném pořadí.

"Hlavní výhodu spatřuji v tom, že nebudeme v základní části jezdit tak daleko, ale jinak v tom větší změnu nespatřuji. Kvalita utkání bude nadále vysoká," okomentoval změnu herního formátu trenér Michal Kolomazník.

Přípravu, ve které hráči absolvovali čtyři utkání hodnotí kladně. "Musím říct, že hráči pracovali celou přípravu dobře. V přípravě jsme absolvovali jeden turnaj, kde jsme odehráli dvě utkání a na soustředění jsme měli další dvě utkání, kde už nás doplnili hráči, kteří začínali přípravu s áčkem. Všechna utkání, i ta první dvě, kdy nás doplnili hráči mladších ročníků, bych hodnotil pozitivně, byl jsem s výkonem spokojený. Samozřejmě uvidíme, co ukáže první mistrovské utkání. Nicméně předpokládám, že nás budou pravidelně doplňovat hráči posunutí do áčka společně s hráči ze stabilního kádru áčka. Takže se nechám překvapit," těší se na začátek sezony.

Pohyb byl vzhledem k nižšímu počtu stabilních hráčů juniorky citelný. "Čtyři hráči nás opustili (Vlček, Douděra, Šimek a Kozel, pozn. red.) a z devatenáctky nás naopak čtyři doplnili (Lohojda, Greš, Vyleta, Král, pozn. red.). Ten pohyb je docela veliký, vzhledem k celkovému počtu hráčů. Do tréninku to ale větší problém neznamená, protože počet průběžně dle potřeby doplňujeme hráči z mladších kategorií," vysvětluje.

A jaké jsou cíle? "Budu spokojený, když kluci navážou na zápasy z konce sezony, ať už herností nebo výsledky," dodává.


Hrát bude juniorka nově na hřišti FK Zbuzany. Spojení PID je autobusem 352, který jezdí ze stanice metra A - Nemocnice Motol nebo stanice metra B - Luka. Výstupní stanice Zbuzany, Obecní úřad. 

 

Fotogalerie


Partneři klubu