Čtyři odchody z Dukly, jeden i z profesionálního fotbalu

30. 6. 2017 | Redakce

Čtyři odchody z Dukly, jeden i z profesionálního fotbalu

K dnešnímu dni 30. června 2017 končí v našem klubu smlouva čtyřem hráčům, Emmanuelovi Edmondovi, Branislavu Miloševičovi, Peterovi Olayinkovi, a Michalovi Smejkalovi. Ani v jednom případě se strany nedohodly na prodloužení.

Emmanuel Edmond přišel z The Golden Boot Soccer Academy v zimě 2016. S klubem měl smlouvu do konce sezony a za své půlroční angažmá naskočil do 7 zápasů a vstřelil jednu ligovou branku. Nyní je volným hráčem.

Peter Olayinka přišel z belgického Gentu na roční hostování. Během svého působení v klubu se stal druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. Našim soupeřům vstřelil 5 branek. V sezoně nenaskočil pouze v jednom utkání kvůli karetnímu trestu. Jednání o jeho dalším působení v klubu nebylo úspěšné a Peter Olayinka posílil jiný belgický klub - SV Zulte Wareegem.

„Peter s Emmanuelem měli s Duklou podepsané smlouvy do konce června 2016. V případě Petera nedošlo s jeho mateřským klubem o jeho dalším pokračování u nás v klubu k dohodě. U Emmanuela jsme rozhodli smlouvu neprodloužit. Jejich působení v týmu hodnotíme kladně,“ uvedl k odchodu Günter Bittengel.


Branislav Miloševič přišel v létě v roce 2015 ze srbského klubu RAD Bělehrad. Během svého dvouletého angažmá naskočil do 46 utkání a dal 2 ligové branky. Smlouvu se hráč rozhodl neprodloužit.

V podobě Braňa odešel z mužstva obrovský potenciál a zároveň velmi charakterní hráč. Předložili jsme mu naši nabídku, bohužel ji neakceptoval, protože jako volný hráč v nejlepším věku si hledá lepší angažmá,“ okomentoval odchod srbského univerzála Bittengel.


Michal Smejkal v Dukle působí od zimy 2016, kdy se do České republiky vrátil po ročním kazašském angažmá. Za rok a půl na Julisce naskočil do 23 utkání a vstřelil jednu branku. I jemu dnes končí smlouva, kterou se rozhodl neprodloužit a zároveň ukončit svou profesionální fotbalovou kariéru.

„Nastal čas pro změnu. Díky tomu, že mám rozjeté dvě firmy, vidím své uplatnění tímto směrem. Hlavně mně to obrovsky naplňuje. Mám tak více času na své okolí, zájmy, cestování. Žijeme jen jednou a proto je důležité umět dělat rozhodnutí, ačkoli to nebylo jednoduché. Fotbal, a hlavně kluci, mi chybět budou, ale se spoustou určitě zůstanu v kontaktu a tímto bych chtěl poděkovat všem, které jsem na své pouti potkal, především spoluhráčům, potom taky lidem, kteří mně správně směrovali a byli oporou a v neposlední řadě i všem dalším, s kým jsem se střetl, ať už to byli lidi z vedení, trenéři, manažeři a další, protože všichni se podíleli na tom, kým jsem dnes, ať už v dobrém nebo zlém. Život je cesta, kterou všichni jdeme a jaký směr si zvolíme je na náš. Moje fotbalová cesta skončila, začíná další. Díky moc všem,“ loučí se s fotbalovým světem vždy pozitivní střední obránce Michal Smejkal.


Všem hráčům děkujeme za odvedenou práci pro klub a podíl na úspěšné sezóně 2016/17. A přejeme jim hodně úspěchů jak v pracovním tak osobním životě!" vzkazuje za celý klub Günter Bittengel.

 

Fotogalerie


Partneři klubu