A mužstvo zahájilo přípravu

19. 6. 2017 | Redakce

A mužstvo zahájilo přípravu

Hráči odstartovali přípravu odpoledním tréninkem na Julisce, kde se sešli po téměř třítýdenní dovolené. Během příprav odehrají sedm utkání proti českým a německým týmům, jako jsou Inter Lipsko nebo Union Berlín. Generálku pak sehrají proti Viktorii Žižkov.

První trénink absolvovala první letošní posila do útočných řad ze slovenské Trnavy, Ivan Schranz. „Ivan je posilou do ofenzivních řad, kde může nastoupit na libovolném místě. Nyní je důležité, aby dobře proběhla adaptace na náročný tréninkový proces,“ uvedl trenér A mužstva, Jaroslav Hynek.

A opravdu tým nečeká nic lehkého. Od dnešního zahajovacího tréninku mají hráči v plánu denně dvoufázový trénink a odpočinou si až v neděli po dopoledním tréninku, kdy následuje půldenní volno.

Daniel Tetour, který přišel v důsledku zranění o EURO v Polsku, se zapojí do tréninku s úlevami, dokud nebude stoprocentně fit. Rekonvalescent Róbert Kovaľ začne trénovat naplno a zabojuje o své místo v kádru.

Zinedin Mustedanagič zůstává, Sparta možnost stáhnout si ho do přípravy nevyužila.

Do přípravy se zapojí hráči z juniorky David Douděra, David Šimek, Adam Vlček, Dan Kozel a Vojta Brabenec.

Na tréninku chyběl Peter Olayinka, kterého by klub rád udržel. Nicméně hostování mu skončilo a do letní přípravy se musí hlásit v belgickém Gentu. „V tomto případě jsou jednání stále otevřená, uvidíme, jak dopadnou,“ dodává trenér. Stejně tak Branislav Miloševič, se kterým se jedná o prodloužení smlouvy.

V týmu definitivně skončil Lukáš Štetina, který se stal hráčem Sparty, Jan Juroška, který odešel do Slovácka a Emmanuel Edmond, na kterého nebyla uplatněna opce.

Ladislav Vopat, který byl na hostování v Českých Budějovicích, zahájí přípravu v Ústí nad Labem.

Po Ivanu Schranzovi by do mužstva měla přijít posila na post stopera. „O příchodu náhrady za Lukáše Štetinu jednáme,“ ubezpečil trenér.

V dalším týdnu hráče prověří „oblíbené“ zátěžové testy. Ty probíhají nově od loňské sezóny v centru sportu Olymp. Hráči budou na testy postupně docházet během prvních čtyř dní v týdnu od 26. června.

Tento čtrnáctidenní cyklus zakončí prvním přípravným utkáním na hřišti v Roudnici nad Labem proti německému Neuegersdorfu, který hraje čtvrtou nejvyšší fotbalovou soutěž. Zápas se odehraje v sobotu 1. července od 11 hodin.

Plán letní přípravy

PO 19.6. Začátek přípravy

PO 26. 6. Testy OLYMP CSMV
ÚT 27. 6. Testy OLYMP CSMV
ST 28. 6. Testy OLYMP CSMV
ČT 29. 6. Testy OLYMP CSMV
SO 1.7. PU: FC Oberlausitz Neugersdorf Roudnice n/ Labem v 11:00

ST 5.7. Perleťový pohár - Žirovnice Soupeři: 1. FC Tatran Prešov (14:45), FC Vysočina Jihlava (16:30)
SO 8.7. PU: FK Ústí n/Labem Roudnice n/ Labem v 11:00

PO 10.7. Začátek soustředění Německo
ST 12.7. PU: FC International Lipsko (11:00, Höckendorf) a Chemnitzer FC (18:00, Mittweida)
NE  16.7. PU: 1. FC Union Berlín (15:00, Lübben)

ÚT 18.7. Konec soustředění
SO 22.7. PU: FK Viktoria Žižkov (čas a místo bude upřesněno)

PÁ 28.7. MU 1. liga

 

Fotogalerie


Partneři klubu