• WU15

• 06.06.2017

Starší žákyně podaly dobrý výkon na závěr sezóny

Tento víkend odehrály starší žákyně poslední utkání obou mistrovských soutěžích. V sobotu se žákyně utkaly v rámci 1. ligy v Nuslích s Plzní. Hned v neděli bylo k vidění, opět v Nuslích, utkání 2. ligy starších žákyň s FA Praha.

V posledním utkání 1. ligy starších žákyň přijely naše baletky prověřit soupeřky z Plzně, dle minulých výsledků byly favoritkami. Ale jakoby si to naše baletky nepřipouštěly a s chutí se pustily do hry. Hned v prvních minutách se tlačily k soupeřkám, Lánská zatáhla míč, dala pod sebe, ale Lišková nezamířila přesně. Poslední jmenovaná následně zkusila zakončit z první, bohužel opět mimo tři tyče. Bohužel, nedáš, dostaneš. Po nedůrazu ve středu hřiště prosadila nejlepší hráčka soupeřek Anita Ajazi. Soupeřky se dostaly do vedení, ale do konce poločasu s nimi naše baletky držely krok. Těšně před poločasem ještě vybojovala míč Lišková, ale Bačkovské se zamotala.

V druhém poločase se do kralování pustila Terka Lišková, kdy vstřelila hattrick. Nejdříve dorazila vyražený míč. Následoval zákrok pře naším vápnem a z trestného kopu se nemýlila Polcarová. Další rána přišla po roku, když vzadu zůstala sama Remiášová a bez problémů skórovala. Dukla se nevzdávala a ke slovu se dostala opět Lišková, když levačkou křížem přes vápno zavěsila. Plzeň se opět ozvala, krásná průniková přihrávka do roztažené obrany 2:4. Dukla se stále nevzdává a na středu hřiště se do třetice prosadila Terka Lišková. I přes další snahu už se výsledek v posledních dvou minutách nezměnil.

FK Dukla Praha – FC Viktoria Plzeň 3:4 (0:1)

Branky: 47., 57., 68. Lišková – 5., 63. Ajazi, 50. Polcarová, 52. Remiášová
Sestava Dukla: Fojtíková – Lafková, Žilinská, Žáková, Zelenková, Krůtová, Veverková, Kaplanová, Ryndzak, Lišková, Lánská, Teissigová Si., Bačkovská
Sestava Plzeň: Pančochova – Skalická, Hraničková, Belšánová, Remiášová, Polcarová, Vorlová, Štichová, Ajazi, Stejskalová, Pavlíčková, Trojanová, Klepsová, Holubová

Hodnocení:
Maruška Sůrová – trenérka: „Z naší strany krátké utkání na závěr sezóny. Možná jsem ty holky i něco naučila J. Ve hře se projevilo několik věcí, na které celou sezónu klademe velký důraz. Škoda, že jsme v prvním poločase neproměnily alespoň nějakou ze tří pořádných šancí, zápas se mohl vyvíjet úplně jinak. Jsem moc ráda, že jsme se během sezóny zvládly proti Plzni střelecky více prosazovat. A dovoluji si říct, že v sobotu jsme ji byly více než vyrovnaným soupeřem. Holky si minimálně remízu za předvedený výkon zasloužily.“

V nedělní dopoledne se baletky z Julisky sešly k poslednímu utkání. Čekaly je soupeřky z Prahy z Fotbalové akademie. Obraz utkání byl od prvních minut jasných a naše baletky na hřišti dominovaly. První branky se diváci dočkali už v druhé minutě. V prvním poločase se hrálo více na polovině soupeřek a do jejich branky spadlo sedm branek. V druhém poločase se obraz hry nezměnil, baletky měly územní převahu a mnoho šancí, přidaly dalších deset branek. Díky nestoprocentní koncentraci (při tak vysokém vedení, je těžké ji udržet) se hostujícím hráčkám podařilo v závěru zápasu jednou skórovat.

FK Dukla Praha – Fotbalová akademie Praha 17:1 (7:0)
Branky: 2., 9., 39. Teissigová Si., 20., 22., 28. Smiley, 25., 41., 54. Stoner, 30., 36. Lafková, 47., 48. Bělohláková, 51., 56., 65. Mládková, 69. Žáková – 63. Straková
Sestava Dukla: Žáková – Teissigová Sa., Bačkovská, Kleinová, Stoner, Lafková, Bělohlávková, Teissigová Si, Mládková, Smiley

Sestava FA: Ublová – Scherksová, Pokorná, Tůmová, Krzywdová, Nierostková, Poláková, Benešová, Straková, Fialová, Bubeníková

Hodnocení:
Maruška Sůrová – trenérka: „Po včerejším výkonu mě ani dnes holky nezklamaly. Ba naopak potěšily. Střelecky se prosadila většina týmu, holky se snažily plnit pokyny, které jsme si řekly. Jednoduše soupeřky převyšovaly, ať už předskakování, čtením hry i kličkami. Jedinou černou tečkou je mraky šancí, které jsme umísťovali přímo do brankářky.“