Teď začne
vojna!

WU9: Nejmenší fotbalistky Dukly hned ve dvou finále

12. 6. 2017 | Redakce

WU9: Nejmenší fotbalistky Dukly hned ve dvou finále

11. červen byl pro malé fotbalistky z Dukly svátkem fotbalu. Hned ráno si tým rozdělil dresy a vyrazil do bojů. Žluté dresy si mladší výběr oblékl na finálový turnaj minicupu. Vínové dresy dnes na sobě měly ty nejzkušenější hráčky mladší přípravky, které v Hlinsku spolu se svými staršími kamarádkami nastoupily do finálového turnaje starších přípravek.

Finálový turnaj starších přípravek dívek

Během roku proběhlo několik dílčích turnajů starších přípravek dívek, které prověřovaly dovednosti našich děvčat. Dnes ve finálovém turnaji tak měly předvést, co už všechno s balonem umí. V Hlinsku nastoupilo celkem deset týmů z celé republiky. Dukla nasadila týmy dva a dívky z WU9 hrály za tým Dukla B, který doplnily čtyři starší dívky.

První zápas jsme sehrály s děvčaty z Jablonce. Jedná se o tým, který jsme již jednou dokázali porazit, no na dnešní turnaj se náš soupeř posílil o nové hráčky. Nálada u Baletek byla velmi dobrá a trávník super připravený. Pro naše technické hráčky jsme si nemohli přát lepší podmínky. Hned v úvodu jsme se ujali iniciativy a na hřišti jsme byli od začátku mírně lepším týmem. Dukla si připravila několik šancí, ale Adrianě Laukové ani Hance Makovičové se skórovat nepodařilo. Tak si svou první šanci vytvořila nejmladší hráčka Baletek v turnaji Lenka Gajzlerová a pěknou individuální akci zakončila naším prvním gólem. I v další části jsme nepolevili a tak Hanka dostala krásnou přihrávku z pravé strany a svou slabší levou nohou rozvlnila síť podruhé. Skóre se do konce zápasu již neměnilo a Dukla B si připsala první body.

Druhý zápas jsme sehráli proti Slavii Praha wu11 a naše soupeřky nás zaslouženě porazily. Věkový rozdíl, herní vyzrálost a rychlost zdobily jejich hru, ale i tak jsme jim vítězství nechtěli dát zadarmo. Po první přestávce jsme se utkali s hráčkami z Pardubic, které byly proti našemu výběru „obrovské“. Leckdy byly vyšší o dvě hlavy a nebyla to pouze výška, ale celá fyzická vyzrálost co nám nedávaly šanci na lepší výsledek. Následně jsme se utkali s finalistou turnaje Viktorií Plzeň. Zápas jsme si užili, ale i zde šlo spíše o sbírání zkušeností.

Organizátoři připravili velkou část akce velice dobře (hřiště, zázemí, dárky pro hráčky, oběd, rozhodčí, …), no pár věcí ke zlepšení by se našlo. Malá hřiště, krátká hrací doba a přestávky nám moc nevyhovovaly. Tak jsme si ve více než hodinové přestávce dali ještě přátelák s Brnem. Holky z Heršpic známe a ony nás. Trenér nám dal početní výhodu v poli a naše holky tak přidaly další gólový zásah (trefila se dnes podruhé Hanka Makovičová).

V posledním utkání jsme se střetli v boji o 7. místo s naší wu11. Souboj našich dvou týmů začal společným pokřikem a skončil společnou děkovačkou. Starší dívky vyhrály, ale všechny hráčky si turnaj užily a rodiče jim vytvořili nádhernou kulisu. Svou gólovou radost v zápase si zažila i Amálka Řeháková.

Sestava Dukly B: Bednářová Veronika, Berounská Viktorie, Gajzlerová Lenka, Kárová Anežka (G), Kolmanová Kateřina, Lauková Adriana, Makovičová Hana (C), Řeháková Amálie, Sobotková Gabriela Jana, Šimková Liliana, Výrutová Nella.

Hodnocení trenéra Jána Makoviče: „S turnajem v Hlinsku jsem maximálně spokojený a to jak s výkonem, tak s výsledkem. Osmé místo mezi tak kvalitními soupeřkami je pro hráčky z wu9 velkým úspěchem. Je pravda, že nás doplnily i další dívky, ale pokud se podívám jen na ty mladší, tak odvedly super práci. Velkou pochvalu samozřejmě zaslouží brankářka Anežka Kárová, která předvedla výborný výkon v bráně a tím tým v úvodních utkáních hodně podržela. Pro všechny to byla velká škola a příležitost vidět hrát ty nejlepší fotbalistky do 11 let a to se také cení. Poděkování opět patří starším kamarádkám, bez kterých by to bylo hodně složité.“

Finálový turnaj Minicupu, proti klukům ročníku 2010

7. místo ve finále a 14. v celkovém hodnocení turnaje pro 40 týmů! Přesně tak skvěle dopadly v neděli naše malé fotbalistky, které za podpory svých rodičů bojovaly ve velkém vedru, nebály se ani slalomu a dovednostních soutěží. Baletky ve žlutých dresech předvedly celou řadu pěkných akcí. Některé se povedly dotáhnout až do úplného konce. Mezi střelce se zapsala Katka Voříšková, která si střelila gól i z pozice brankářky sólem přes celé hřiště. Emička Škorňová, která navázala na svůj úspěch v mistrovském utkání na Žižkově a trefila se i Nikitka Veselá. Amálka naše nová baletka se moc hezky předvedla v poli i v bráně, kde se míče vůbec nebála.

Hodnocení trenérky Niny Veselé: „Chtěla bych pochválit všechny holky za jejich vytrvalost a bojovnost. V neděli bylo hodně vidět, že je fotbal baví a budeme se těšit na další sezónu."

 

Mladší přípravka WU9

Dobromat.cz - Kadm nkupem pomhte
Podpořte dívčí a ženský fotbal na Dukle při nakupování přes internetové obchody, aniž by vás to stálo jen 1 hal navíc. Pokud nakupujete na internetu a chcete nás při tom zároveň podporovat, přidejte si do prohlížeče tohoto pomocníka: http://dobromat.cz/rozsireni/pridat

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu