WU9: Zápas a trénink v jednom

7. 6. 2017 | Redakce

WU9: Zápas a trénink v jednom

V neděli 4. 6. pro naše Baletky pokračovala liga dalším utkáním na Julisce, tentokrát proti klukům z Hájí. Opět jsme předvedli velmi pěkné fotbalové akce a naše hra zaslouží velkou pochvalu. Do utkání se zapojily hráčky, které tak často nenastupují a obstály na výbornou.

Vzhledem k tomu, že má naše mladší přípravka aktuálně přes třicet hráček, snažíme se domlouvat utkání na dvě hřiště. Hájím se bohužel nepovedlo dvě hřiště poskládat a tak jsme si dívky rozdělili na dva téměř vyrovnané týmy. Půlku zápasu hrál jeden tým a druhý měl trénink na víc. Po půlce se týmy prohodily.

Naše holky se snažily bojovat, ale nebylo to utkání, kde bychom se pouze prali o míč. Oba dívčí týmy předvedly pěkné akce. Kombinovaly a zkoušely to i individuálně. Kluci nebyli úplně výkonnostně vyrovnaní, byli tam zkušení i méně zkušení hráči. Toto rozložení tak umožnilo v zápase skórovat hned pěti fotbalistkám Dukly. Do brány se trefila Hanka 3x, Kačka 3x, Adriana 2x, Anežka 1x a Lenka 1x. Utkání jsme nakonec sice prohráli, ale herně jsme předvedli opravdu moc pěkný výkon.

Hodnocení trenéra Jána Makoviče: „Nejdříve musím poděkovat rodičům, že dorazili i s vědomím, že půlka zápasu je klasický trénink. Fotbalu je teď víc než dost a tak jsou všichni rádi za chvilku volna. Zápas hodnotím velmi pozitivně. Bylo to jedno z těch utkání, kde trenérovi nevadí, že tým nevyhrál. Holkám to vysloveně sedlo a tak i hráčky co nehrají mistráky tak často, ukázaly, že se toho již hodně naučily. Příští sezónu jsme se rozhodli hrát soutěže na dvě hřiště a jsem přesvědčen, že jak v kategorii wu11, tak wu9 budeme schopni dát dohromady dva kvalitní týmy.“

 

Fotogalerie


Partneři klubu