PORTRÉTY Z JULISKYRoman Skuhravý
    FANSHOP

Rozsáhlý rozhovor s trenérem prvního týmu, Jaroslavem Hynkem

31. 5. 2017 | Redakce

Rozsáhlý rozhovor s trenérem prvního týmu, Jaroslavem Hynkem

Povedené jaro vyvrcholilo v krásné 7. místo, skoro až škoda, že sezona skončila. Co našemu týmu přinesla, jaké změny kádr čeká, jaký je plán letní přípravy a další zajímavé náměty jsme probrali s trenérem Jaroslavem Hynkem.

Bilance posledních zápasů (4-1-1) je velmi povedená, není vám líto, že je sezona u konce?
Po všech těch změnách šla naše herní výkonnost během celého jara nahoru, udělali jsme hodně krásné práce. Myslím, že v nejlepším je třeba přestat, odpočinout a plynule navázat.

Co byste ohodnotil kladně za dobu jejího trvání, co je třeba zlepšit?
Velmi pozitivní byly všechny zimní příchody. Brandy, Fred i Matúš (Patrik Brandner, Frederik Bilovský a Matúš Hruška, pozn. red.) ve svém adaptačním půlroce udělali krásnou práci a v závěru sezony se zapsali i do pozitivních statistik týmu. Nejviditelněji se na všem podílel Jan Holenda, jeho přínos v ofenzivních i defenzivních aspektech hry, jeho tréninkový příklad a vedení mladých hráčů měl silný efekt. Věříme, že to bude trvalé a mladí hráči si toho budou vážit. Není to však jen o něm, všichni zkušení hráči udělali s těmi mladými zajímavou partu, ve které šla pracovitost stále nahoru a díky tomu jsme mohli hrát o krásné umístění až do posledního kola, ve kterém jsme to potvrdili.

Další klad byla atraktivita hry. Což ukazovaly i všechny statistiky. Všude jsme se pohybovali na špici tabulky (střely, souboje, klíčové přihrávky, držení míče). Myslím, že jsme dokázali navázat a využít předchozí práci realizačního týmu Luboše Kozla.

Pozitivní bylo i postupné zlepšení zdraví hráčů. Po celou dobu jarní části jsme byli bez vážnějších problémů a prakticky jsme měli k dispozici celý kádr. Fyzio-kondiční změny v tréninkovém procesu začínají mít efekt.

Co však musíme jednoznačně zlepšit je efektivita zakončení a bránění. V počtu vstřelených a obdržených branek jsme průměr. Již dokážeme hrát a ovlivnit nebezpečností utkání i v 94. minutě, ale být nebezpečný a efektivně nebezpečný v obou pokutových územích je obrovský rozdíl.

Je třeba být pozitivní, radostně pracovat a vše půjde nahoru. Lidský potenciál na to je.

Jak je na tom po posledním utkání zdravotně Daniel Tetour, je ohrožena jeho účast na srazu?
Po vyšetření se ukázalo, že jeho stav není vážný, ale ne také úplně dobrý. K drobnému zranění došlo a ještě nedokážeme odhadnout, kdy bude stoprocentní. S reprezentačním úsekem jsme v komunikaci.

Do reprezentace byl přizván i Michal Bezpalec, těší vás to?
Míša Bezpalec je na reprezentačním srazu U20. Je to pro něj skvělá odměna. Věřím, že svůj precizní přístup podá i tam a bude se v reprezentaci držet, protože sezonu zvládl náš týmový benjamínek a odchovanec klubu parádně.

Jak moc razantní budou změny v kádru, jaká jsou očekávání?
Obměna kádru jede dál. Průběžně se na tom pracuje i v sezoně. Tady o tom nechci spekulovat. Myslím, že náš web aktualizuje vše včas a přesně.

O jaké posty půjde?
Co aktuálně řešíme je pozice středního obránce. Ostatní je v jednání s hráči, kterým končí smlouvy. Obecně to ale asi bude ještě jeden útočník. 

Jakého hráče jste získali v podání Ivana Schranze?
Ivan je mladý gólový hráč, který může nastoupit na všech ofensivních pozicích. Nejdříve je však třeba, aby proběhla kvalitně jeho adaptace na náročný tréninkový proces. Vzájemně jsme se bavili o jeho kvalitách i rezervách. Nyní je třeba jeho trpělivost a pracovitost.

Co hráči na hostování, vrátí se?
Ondra Vrzal byl na hostování na Bohemce, končí mu smlouva a podle komunikace se sportovním ředitelem panem Bittengelem se rýsuje další spolupráce.

Láďa Vopat byl na hostování v Českých Budějovicích, kde moc nenastupoval. Je naším hráčem a budeme dále pracovat s jeho potenciálem.

Kdo se zapojí do přípravy z juniorky?
Juniorka udělala obrovský kus práce. V propojení s A týmem si zahrála zajímavé zápasy. Hráči chodili s áčkem na tréninky, ale vzhledem k tréninkovému procesu v Roudnici a školní docházce bylo propojení problematičtější. To se snad zlepší v následujícím roce, kdy budeme trénovat v Praze. Do přípravy se zapojí a uvidíme, kdo se v kádru udrží, David Douděra, David Šimek, Adam Vlček, Dan Kozel, Vojta Brabenec a jeden nebo oba brankáři, podle toho, zdali bude Matúš Hruška v nominaci na mistrovství U21 v Polsku.

Jaký je program přípravy?
Startujeme 19. 6. a první utkání nás čeká v Roudnici 1. 7. s Neugersdorfem, následující středu hrajeme Perleťový pohár v Žirovnici a v sobotu opět v Roudnici s Ústím n/L. Na soustředění odjíždíme do Německa, kde se soupeři dolaďují. Poslední přípravu hrajeme 22. 7. s Viktorkou Žižkov. V přípravě chceme skloubit náročnost s pestrostí. Věříme, že vše bude příjemné a skvěle se nachystáme na ligu.

Touto sezónou končí pronájem roudnického areálu, jaká je náhrada, co vám změna přinese?
Roční azyl v Roudnici přinesl skvělé momenty, které nás dovedly k zajímavému cíli v soutěži. Všem Roudnickým tímto děkuji za ochotu a servis. Rádi se tam budeme vracet k zápasům. Nyní čekáme na konečné rozhodnutí, kde v Praze budeme mít zázemí. Jednoznačně nám to přinese větší logistický klid. Další pozitiva uvidíme, až jak se rozjede tréninkový proces.

S koncem sezóny přichází nové ambice a výzvy, jaké jste si dali nejbližší cíle?
Prohloubit pozitiva nastartovaných změn herních-zdravotních, pracovat na perspektivě kádru a maximálně pozitivním myšlení. Radost, štěstí, pohoda do čehokoli se pustíme, to jsou nejbližší cíle.

Kam pojedete zrelaxovat?
Jedeme s rodinou na týden k moři, kluci už spí s ploutvemi na nohách (úsměv).

 

Fotogalerie


Partneři klubu