PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Tetour
    FANSHOP

WU11: Napříč Prahou

2. 5. 2017 | Redakce

WU11: Napříč Prahou

Starší přípravka odehrála další dvě utkání v pražské soutěži, jeden víkend cestovala na kousek vzdálenou Aritmu, tento víkend se dívky sjely do Dolních Měcholup na druhé straně Prahy. Jak si naši mimoni vedli?

Dukla Praha – Aritma Praha

Na Aritmu jezdí velmi často Dukla, chlapecké týmy proti sobě sehrají nespočet zápasů. Nyní však k tomuto soupeři zavítaly taky baletky z Julisky. Zápas probíhal za deště a větru, ale od fotbalu se nikdo nenechal odlákat. Naše holky vlétly do utkání jako uragán a byly klukům vyrovnaným soupeřem. Nejen vyrovnaný, byl to lepší, bojovnější, fotbalovější výkon každé hráčky Dukly, všechny ukázaly, že to kluci tak lehké míti nebudou. Jedna akce za druhou se valila do brány modro-bílých.

Své dovednosti proměnily holky v rovných deset branek, ale mohlo jich být daleko více. Tyčky, břevna, střely vedle, vše po krásných akcích ukázaly Nikča Köhlerová, Lejla Dostálová, Linda Synovcová, Isa Minaříková, Zuzka Mocová, Verča Bednářová, Lenka Černá, Amča Řeháková, Klárka Smetanová a Saša Kolowrat.

Dukla Praha – Dolní Měcholupy

Tento víkend měla starší přípravka dvě akce. Zápas proti Dolním Měcholupům v neděli a v pondělí dívčí turnajová liga ve Studenci. Tým tak utvořil dvě party a šlo se na to! Do Měcholup přijelo celkem 13 hráček, které tvořily jak zkušené hráčky, tak právě začátečnice. Holky si mohly proti těmto klukům vyzkoušet naučené dovednosti. Pro některé to byl jeden z prvních zápasů, ne-li úplně první. Zažít takovou atmosféru ve fotbalovém dresu, to je něco.

I přes výborný výkon se klukům povedlo trefit 12x, ku 6-ti, které vstřelila děvčata. Celkem čtyřikrát udeřila Kačka, po gólech si připsaly Verča a Nellinka. Celého utkání se holky účastnily v této sestavě:
Nováková – Mocová, Minaříková, Řeháková, Šebrlová, Cyrani, Kadlecová, Burišová, Smetanová, Berounská, Výrutová, Bednářová, Šilhavá

Jakub Kowolowski, trenér: „Musím pochválit všechny holky, které zasáhly do obou utkání. Zlepšují se, to mě velmi těší. Je tam občas velikánský rozdíl ve výkonu i v samotném růstu holek, ale to již je normální. Cením si také obrovské podpory rodičů, kteří podporují své děti v tomto sportu. Holky fotbal milují, doslova, společně si tak užíváme našich chvil na zápasech, kde chceme prodat to, kolik jsme se toho naučili.“

 

Fotogalerie


Partneři klubu