FANSHOP

WU15: Žákyně na Prague Spring Cup 2017 třetí

20. 4. 2017 | Redakce

WU15: Žákyně na Prague Spring Cup 2017 třetí

První účast našeho týmu žákyň na Prague Spring Cup dopadla skvěle. Holky obsadily třetí místo a užily si společný prodloužený víkend. Turnaj se v České republice konal již po osmé a letos se ho zúčastnilo přes 70 týmů v různých věkových kategoriích.

V pátek se žákyně v ranních hodinách sešly v Edenu. Na stadionu proběhl slavnostní nástup všech zúčastněných týmů a slavnostní zahájení turnaje. Následně se tým společně pomocí MHD přesunul na oběd a pak procházkou na hřiště na Vyšehradě. Zde holky odehrály první dva zápasy ve své skupině. V prvním zápase měly holky jasnou převahu a vsítily dvě branky. Druhý zápas byl o poznání těžší, ale i přesto se holky ujaly vedení. Zuzka Lánská vystihla přihrávku soupeřek a v samostatném úniku překonala brankářku. Soupeřky odpověděly a po nekoncentraci při rohu stav srovnaly. V poslední minutě zahodila šanci ještě Veverková po fatální chybě v obraně. Holky po svých zápasech ještě zafandily našemu týmu dorostenek a přesunuly se na Julisku, kde ve spacácích strávily noc.

V sobotu holky čekaly stejné soupeřky. Ukázalo se, že holky nejsou na karimatky moc zvyklé. V prvním utkání působily ospale a soupeřky je přehrály a spravedlivě vyhrály. V druhém utkání jsme patřily k lepšímu celku, ale nedařilo se nám dostat do koncovky a hlavně skórovat. Naštěstí jednou se síť rozvlnila. Následovalo opět fandění dorostenkám a dlouhá cesta na Julisku, holky byly unavené a hned ulehly ke spánku.

V nedělním semifinálovém boji nás čekaly Sparťanky. Bohužel při dvou brankách nepodržela brankářka a stále tým doplácí na primitivní individuální chyby. V boji o třetí místo se holky potkaly do třetice holky z týmu SteDoCo z Nizozemí. V těžkém zápase jsme nakonec zvítězily, kdy si při druhé brance srazila míč do brány obránkyně, to soupeřky položilo a duklačky mohly oslavovat vítězství a celkové třetí místo.

Hráčky: Aliyev, Fojtíková, Chaloupková, Kaplanová, Kleinová, Košatková, Krůtová, Lánská, Lišková, Maulová, Mládková, Nováková, Stoner, Teissigová Sa., Teissigová Si., Veverková, Zelenková, Žáková, Žilinská

Hodnocení:
Maruška Sůrová – trenérka: „Turnaj byl pro nás zpestření na Velikonoční svátky a vyplněním volného víkend v našich soutěží. S holkama jsem ho pojala jako týmovou stmelovací akci. Přespávaly jsme na Julisce ve spacácích J, společně cestovaly MHD a podporovaly dorostenky. Pro nás byla úroveň soupeřek ideální a odehrály jsme několik kvalitních utkání. Jsem moc ráda, že jsme s holkama mohly strávit společný čas zase trochu jinak.“


Výsledky:
pátek:
FK Dukla Praha – Slagslunde Ganlose IF 2:0
Branky: Stoner, Veverková

FK Dukla Praha – SteDoCo Girls Academy 1:1
Branky: Lánská

Sobota:

FK Dukla Praha – SteDoCo Girls Academy 0:3

FK Dukla Praha – Slagslunde Ganlose IF 1:0
Branky: Žilinská
Neděle:

Semifinále:

FK Dukla Praha – AC Sparta Praha 0:4

o 3. místo:

FK Dukla Praha – SteDoCo Girls Academy 2:0

Branky: 2x Hrdličková

 

Fotogalerie


Partneři klubu