• Ženy

• 06.04.2017

Ze Sparty příchází ukrajinská reprezentantka Ivanyshyn

Na konci přestupního termínu jsme se dohodli se Spartou na přestupu ukrajinské reprezentantky Mariany Ivanyshyn. 23-letá pravonohá hráčka absolvovala na Julisce již první trénink.

Mariana hrála čtyři roky v polské lize a v září přišla do Sparty. Nyní v rámci spolupráce mezi Duklou Praha a Spartou Praha přichází posílit naše řady.“ komentoval přestup manažer ženského fotbalu Ondřej Havlas

Ve Spartě stihla odehrát 5 ligových utkání, 2 pohárové zápasy a také naskočila do obou zápasů UEFA Women’s Champions League proti holandskému FC Twente.

K nové posile se vyjádřil i hlavní trenér Jan Vetyška: „Příchod Mariany jako další hráčky s reprezentačními zkušenostmi vítáme. Jedná se o pohybově dobře vybavenou hráčku. Co jsem měl možnost vidět v podzimních zápasech v dresu Sparty, tak i po technické stránce by neměla mít problém. Samozřejmě uvidíme, jak rychle se Marianě podaří zapadnout do týmu a hlavně a jestli se sžije s našimi taktickými pokyny. Pevně věřím, že se nám vzájemná spolupráce vydaří.“

Mariana Ivanyshyn

obránkyně | 24. 8. 1992 | 24 let