Teď začne
vojna!

Jan Holenda hodnotí vítězné derby v Ďolíčku

19. 3. 2017 | Redakce

Jan Holenda hodnotí vítězné derby v Ďolíčku

Ještě na podzim oblékal zelenobílý dres, právě i kvůli tomu měl dnes o extra motivaci postaráno. Jan Holenda neměl se svým bývalým klubem žádné slitování a po přestávce vstřelil velmi důležitý vyrovnávací gól, který nastartoval obrat v utkání.

Byla dnes motivace o něco větší než normálně vzhledem k tvému podzimnímu působení v dresu Bohemky?

Byla to jen taková epizoda, moc dlouho jsem tady nebyl, ale samozřejmě nějaká osobní motivace tam byla. Chtěli jsme tu dnes vyhrát a zajistit, aby se před nás Bohemka neposunula. To byla daleko větší motivace pro celý tým.

Jak bys popsal situaci, ze které si vstřelil vyrovnávací gól?

Tety tam vystřelil hroznou ránu (směje se), která se dostala ke mně, a já jsem do toho strčil nohu. Myslím, že tam pak byla ještě i nějaká další teč a skončilo to v bráně.

Jak moc na mužstvo dolehne, když inkasuje takhle rychlý gól?

Byla výhoda, že jsme dostali gól už v první minutě a měli jsme celý zápas na to, abychom s tím něco udělali. Kdybychom ho naopak dostali až v 90. minutě, tak s tím už pravděpodobně moc neuděláme. Prvních 20, 30 minut nás Bohemka přehrávala, to si musíme přiznat, ale potom jsme utkání vzali do svých otěží a dokázali ho zvládnout.

Co je přesně myšleno tím, že jste vzali zápas do svých otěží?

Začali jsme hrát náš fotbal. Bohemka nás v úvodu překvapila. I když jsme věděli, že na nás vlítnou, tak stejně vstřelili v první minutě gól díky naší nekoncentrovanosti. Poté jsme ale začali postupně hrát náš kombinační fotbal a nakonec jsme utkání zvládli.

Trenér Hynek říkal, že jste počítali s tím, že by Bohemka mohla být unavená, protože měla v nohách náročný středeční zápas proti Plzni. Bral si to také tak?

Já musím před Bohemkou smeknout, protože ve středu odehráli kvalitní zápas s Plzní, ve kterém bojovali do úplného konce a dnes nám to vůbec neulehčili, ba naopak se na nás velmi dobře připravili. Jak po kondiční, tak po stránce bojovnosti to bylo skutečně náročné utkání.

 

Fotogalerie


Partneři klubu