FANSHOP

Julisku čeká souboj s Jabloncem

6. 3. 2017 | Redakce

Julisku čeká souboj s Jabloncem

I přes dobrý výkon jsme si z Letné žádné body neodvezli. Možnost nápravy se naskýtá hned v sobotu, kdy na Julisku zavítá tým Jablonce. Ten prožívá obdobný, pouze o jeden bod veselejší, vstup do jarní části sezony a momentálně má na desátou Duklu náskok dvou bodů.

Při pohledu do historie snadno zjistíme, že tým ze severu Čech patří mezi naše oblíbenější soupeře. Z dosavadních 11 ligových střetnutí odešla Dukla poražena pouze ve dvou případech. Naopak 5krát slavila vítězství a 4krát se týmy rozešly se smírným výsledkem. Dobrou zprávou i pro nezaujaté fanoušky je celkové skóre utkání mezi oběma celky, které je aktuálně 26:19 ve prospěch Pražanů, což činí brankový průměr přesahující 4 góly na zápas. Jedná se o číslo, které ve světle výsledků posledního ligového kola, může leckoho příjemně překvapit.

V zimní přestávce opustilo jabloneckou Střelnici ofenzivní explzeňské duo Tecl, Wágner. Opačným směrem zamířil například záložník Diviš ze Slovácka, nebo srbský bek Jankovič. Od ledna patří mezi svěřence trenéra Kluckého také bývalý duklák Jakub Považanec, kterého máme stále ve velmi živé paměti. „Přestup Standy Tecla byl rychlý, byla to nabídka, že by asi nebylo příliš rozumné ho tady držet. Příchody se jeví jako posily a určitě nám mohou na jaře pomoci. Spousta z těch hráčů má individuální kvalitu, hráli ve svých klubech, nejsou to posily z nižší ligy nebo z pozice nehrajících v jiných klubech. Myslím si, že budou pro nás přínosem,“ hodnotil před jarním startem změny v kádru zkušený Tomáš Hübschman.

Jak již bylo zmíněno výše, Jablonec prožívá pětibodový jarní úvod. Mezi dvěma bezgólovými remízami se jasně vyjímá dva týdny staré domácí vítězství 3:1 nad pražskou Spartou. Nikoho nepřekvapilo, že hráčem utkání byl zvolen autorem dvou branek Mirzad Mehanovič. „U prvního gólu jsem se snažil co nejlépe trefit balon ze vzduchu. Měl jsem trochu i štěstí, protože se mi zdálo, že brankář u toho uklouzl a na balon nedosáhl. Druhý gól mi nádhernou šajtlí připravil Pospa, takovou akci zkoušíme na tréninku a jsem rád, že to tam spadlo,“ hodnotil bosenský legionář svůj střelecký počin.

Oběma sobotním protagonistům budou ve vzájemném měření sil scházet důležití hráči. Na straně Dukly půjde o Daniela Tetoura, který na Letné viděl 4. žlutou kartu v sezóně a zápas bude sledovat pouze z tribuny. Hosté se budou muset obejít bez dvojice Hrubý, Doležal. U obou jejich absenci zapříčinily zdravotní problémy.

V případě, že všechny tři body zůstanou v Dejvicích, by se Dukla posunula v tabulce na 8. příčku aktuálně okupovanou právě Severočechy. Proto nezapomeňte dorazit na Julisku v co největším počtu a pomoci tak našim hráčům k důležitým bodům. Dukla olé.

 

Fotogalerie


Partneři klubu