FANSHOP

Filip Rada: „Musíme tyto body potvrdit doma“

20. 2. 2017 | Redakce

Filip Rada: „Musíme tyto body potvrdit doma“

Nejen fotbalové události se probíraly při pozápasovém rozhovoru s Filipem Radou. Zkušený gólman popisoval komplikace, které byly spojeny s poruchou klubového autobusu při cestě do Hradce. Naštěstí tato událost nijak neovlivnila koncentraci hráčů na utkání, a tak se mohlo mluvit ve vítězně odlehčeném duchu.

Před zápasem se hodně mluvilo o tom, v jakém stavu bude hřiště. Jak přišlo tobě?

Myslel jsem si, že hřiště bude horší. Samozřejmě nebylo to ideální, ale dalo se hrát poměrně v pohodě. Zaplať pánbůh, že se dnes zápas odehrál.

Trávník nebyla dnešní jediná komplikace. Po cestě do Hradce vás potkali další nepříjemnosti. Co se stalo?

Krachnul nám autobus hned na začátku dálnice, začalo se z něj kouřit, tak jsme všichni rychle vystoupili, aby se naneštěstí nikomu nic nestalo. Další autobus měl přijet přibližně za 45 minut, což by bylo trochu časově hraniční, takže jsme obvolali všechny lidi z klubu, kteří byli v autě směrem na Hradec a ti nás vzali. Poskládali jsme se asi do pěti aut, přijeli na stadion čas, dobře se na utkání připravili a vyhráli. (usmívá se)

Jak jsou dnešní 3 body důležité?

Tři body z Hradce jsou pro nás hodně důležité. Měli jsme před zápasem stejně bodů jako oni a navíc jsme hráli venku. Každopádně ale musíme tyto body potvrdit doma (proti Karviné) a vyhrát.

Který zákrok proti hradeckým šancím byl pro tebe nejtěžší?

Asi ta střela Malinského, kterou cpal na zadní tyč, ale naštěstí jsem tam dosáhl. Potom myslím, že následovala taková krkolomná dorážka ze strany od Černého, kterou kdyby trefil nějakou větší ranou a navíc umístěně, tak bych neměl šanci. Naštěstí to netrefil ideálně a já stačil zareagovat a chytit to.

Byl tam ještě přímý kop od Tomáše Schwarze, který byl také nebezpečný…

No, ten byl pořádně nepříjemný, to kdyby trefil, tak by míč šel přímo do vinglu. Pravděpodobně bych se na střelu jenom koukal.

 

Fotogalerie


Partneři klubu