• A-tým

• 27.01.2017

Na hostování přišel Zinedin Mustedanagič

Dnes se do přípravy zapojil bosňan Zinedin Mustedanagič. Osmnáctiletý mládežnický reprezentant přišel ze Sparty, kde podepsal smlouvu do roku 2020, na půlroční hostování.

Zinedin jako talentovaný ofenzivní fotbalista dostal šanci v A mužstvu Sparty z dorosteneckého týmu U19 a na podzim naskočil do pěti ligových a dvou pohárových utkání. Devatenáctku Sparty také reprezentoval na UEFA Youth League.

Pravidelně nastupuje za mládežnické reprezentace. Momentálně je součástí bosenské reprezentace do 19 let.

"O Zinedinovi víme, že je velmi talentovaný hráč s přímočarostí do zakončení a reprezentant U19 Bosny a Hercegoviny. V mládežnických kategoriích byl herně i brankově velmi produktivní. Od trenérů Sparty dostal příležitost i v několika ligových utkáních a máme na něj jen kladné reference. Spíše, než o zkušenost se ale zatím budeme společně opírat o pracovitost, dravost a talent. Tady v Dukle je to pro něj další krok k dospělému fotbalu. Je jen na něm, jakou trpělivost, přehled, odvahu a zodpovědnost předvede, aby z toho byl pro všechny prospěch," uvedl k hráči trenér Jaroslav Hynek.

Zinedin Mustedanagič

záložník | 1. 8. 1998 | 18 let | 78 kg | 185 cm