Uspořádali jsme další super turnaj základních škol v dívčím fotbale!

17. 1. 2017 | Redakce

Uspořádali jsme další super turnaj základních škol v dívčím fotbale!

V neděli 15. ledna Dukla Praha uspořádala letošní první turnaj základních škol v dívčím fotbale a zájem byl obrovský. Stalo se již tradicí, že se snažíme propagovat dívčí fotbal také formou turnajů, které organizujeme pro základní školy, zejména z nejbližšího okolí. Letos jsme si pospíšili a připravili halový turnaj hned třetí lednovou neděli a dívky se skutečně bavily.

Lednový turnaj jsme uspořádali v nafukovací hale školy Riverside a tentokrát jsme do turnaje pozvali školy z okraje Prahy a také školy mimopražské. Své týmy postavily školy z Horoměřic, Nebušic, Lysolaj, z Dejvické školy Antonína Čermáka a účastnily se i dívky z Prahy Suchdola.

Po předchozích zkušenostech jsme pravidla upravili tak, že za školy nesměly hrát dívky, které již trénují na Dukle. Aby jim to však nebylo líto a abychom turnaj zpestřili, oblékli jsme fotbalistkám z Dukly dresy a udělali z nich osmý tým, jehož výsledky byly nesoutěžní. Úroveň škol byla rázem velmi vyrovnaná a na hřišti nebyl tým, který by výrazně přehrával ostatní. Všechny hráčky bojovaly se zápalem, jako by to byla jejich životní šance ukázat, co v nich je.

Turnaj jsme poprvé realizovali o víkendu a měli jsme trochu obavu, zda se podaří jej naplnit. Nakonec se obavy ukázaly jako zbytečné. Informace, které jsme měli před turnajem, nám říkaly, že se dívky hodně těší a že podpora rodičů a škol je veliká. Horoměřice měly předzápasový tréninky, Nebušice si připravily vlastní dresy a i další školy nenechaly nic náhodě. Také my jsme pro dívky připravili krásné ceny. Každá si zasloužila medaili a všechny týmy dostaly na památku pohár. Hned druhý den po turnaji si přišla první dívka vyzkoušet ostrý trénink a i to je známka toho, že se akce podařila. Celý realizační tým a doufáme že i dívky ze škol se již těšíme na další podobnou akci, kde si můžeme zablbnout, zasportovat a užít zábavu s fotbalovým míčem.

 

Fotogalerie


Partneři klubu