• A-tým

• 12.01.2017

Manzia je v Olomouci, Čajič v Elazigsporu. Končí i Beauguel

Dnešním dnem oficiálně v Dukle končí útočník Bidje Manzia, připojuje se tak k hráčům Jeanu Davidu Beauguelovi a Aldinu Čajičovi. Manzia podepsal smlouvu v druholigové Sigmě Olomouc.

Bidje Manzia

útočník | 24.09.1995 | 21 let | 68 kg | 175 cm

Liga: 16 startů, 2 branky, 1 asistence

S fotbalem začal v konžském klubu Shark XI Kinshasa, odkud v roce 2013 odešel do Tuniska do klubu Etoile Sportive du Sahel. Reprezentoval Kongo v týmu do dvaceti let, v A mužstvu debutoval v roce 2012 přátelským utkáním v Maroku. O rok později se kvalifikoval na Africký pohár v Jihoafrické republice. To už byl v Dukle, kam přišel v roce 2014. Během svého angažmá půl roku hostoval v druholigovém Sokolově. Nyní odchází do moravského klubu SK Sigma Olomouc.

Odchod Čajiče byl na spadnutí už na začátku přípravy. Čtyřiadvacetiletý Aldin podepsal v tureckém Elazigsporu smlouvu do června 2019.

Aldin Čajič v utkání proti Slavii, kdy dal jediný gól Dukly.

Aldin Čajič

záložník | 11.09.1992 | 24 let | 82 kg | 171 cm

Liga: 121 startů, 8 branek, 7 asistencí

Fotbalově rostl v bosenském týmu FK Radnik Hadzici, s kterým se v patnácti podíval na turnaj do Prahy. Právě tam si ho všimla Sparta, kde zůstal až do staršího dorostu. Odtud si ho vytáhly Teplice, stal se prvoligovým hráčem. Reprezentant do 17 i 21 let si svými výkony řekl o nabídku Dukly, která přišla v roce 2014. Nyní se stal hráčem tureckého Elazigsporu.

Jak už informovala média, klub se rozloučil i s Jeanem Davidem Beauguelem. „Dostal od nás svolení najít si jako volný hráč nové angažmá,“ uvedl sportovní ředitel Günter Bittengel.

Jean David Beauguel v utkání s Brnem.

Jean David Beauguel

útočník | 21.03.1992 | 24 let | 73 kg | 192 cm

Liga: 61 startů, 9 branek, 6 asistencí

Od deseti až do patnácti let byl hráčem ve francouzském klubu U. S. Endoume. V patnácti letech byl vybrán ke studiu na sportovní škole v New Yorku, zaměřené na fotbal. Studoval a hrál tam dva roky, pak přestoupil do Toulouse FC. V N. Y. hrál druhou divizi, v Toulouse první. Pak hrál půl roku v tuniském Espérance de Tunis, po návratu intenzivně trénoval se soukromým trenérem. Výsledkem jejich práce byly nabídky z Portugalska, Belgie a Holandska. A tak než přišel v roce 2014 do pražské Dukly, hrál rok v první holandské lize v týmu RKC Waalwijk. Za necelý rok svého působení v české lize si vysloužil nominace na dvě ocenění v kategorii Nejlepší cizinec sezóny a Objev sezóny. Pak přišlo zranění a hledání se. Dnes jako volný hráč hledá nové angažmá.

„Všem třem hráčům děkujeme za vše, co pro Duklu odvedli a přejeme jim hodně úspěchů v novém angažmá,“ dodává Günter Bittengel.