FANSHOP

Hráči absolvovali testy v Centru sportu ministerstva vnitra Olymp

6. 1. 2017 | Redakce

Hráči absolvovali testy v Centru sportu ministerstva vnitra Olymp

K začátku jakéhokoliv přípravného období neodmyslitelně patří fyzické testy. Ačkoliv jde mezi hráči o ne zcela oblíbenou záležitost, mají svojí nezastupitelnou hodnotu pro celou tvorbu tréninkového plánu.

Letošní testy se neodehrály, jak bývá běžné, na FTVS, ale v Centru sportu ministerstva vnitra Olymp. Důvody této změny popsal kondiční trenér A-týmu Lukáš Stránský. „Změnu jsme zvolili z toho důvodu, že v Centru sportu MV disponují ve srovnání s FTVS modernějším vybavením pro komplexní zhodnocení stavu sportovce. Zmínil bych především přístroj Moxy, což je zařízení, které je schopné určit úroveň okysličení pracujícího svalu. Dále pak různé spirometrické metody, které se používají k měření nejrůznějších hodnot respiračního systému.“

Ke změně místa konání testů se vyjádřil bezprostředně po jejich absolvování i Jakub Podaný. „Na FTVS jsme se zaměřovali více na odrazové věci a na svalovou připravenost, ale tady jsme se zabývali spíše dechovými cvičeními a soustředili jsme se na proud kyslíku, který putuje do svalů z celkového objemu, což je velice zajímavé. Dozvíme se, jak tělo funguje a pro nás pro hráče jsou to zajímavá data, ke kterým bychom se jinak těžko dostávali."

 

Fotogalerie


Partneři klubu