PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Obermajer
    FANSHOP

Fotbalistky WU9 na podzim nastřílely 200 gólů!

12. 12. 2016 | Redakce

Fotbalistky WU9 na podzim nastřílely 200 gólů!

Tento víkend odehrály malé fotbalistky z Dukly svůj poslední letošní zápas. Na turnaji proti klukům skončily na pěkném 4. místě a sezónu zakončily přesně na 200 gólech. V listopadu a prosinci se toho událo mnohem více. Ligu jsme zakončili vítězstvím v Tróji, kde jsme kluky výrazně přehráli. V Hradci Králové jsme uspořádali turnaj dívčích přípravek a odnesli jsme si první a druhé místo. Na turnaji dívčích přípravek v Praze jsme odehráli krásná utkání a i když jsme turnaj nevyhráli, tak jsme si odnesli spoustu zážitků, zkušeností i podnětů ke zlepšení.

Výsledky mladší přípravky nejsou to hlavní co bychom chtěli publikovat, ale jsou známkou toho, že se malým fotbalistkám na podzim hodně dařilo. Ve srovnání s dívčími týmy jsme obstáli velmi dobře.

Tak pěkně po pořádku. Začátkem listopadu, jsme měli další pěkný víkend s rodiči v Pardubicích a Hradci Králové. Na těchto víkendech se 2x do roka setkávají nejen hráčky, ale také rodiče a je to příležitost zahrát si fotbal i říct si, co se povedlo, nebo kam směřujeme. V Hradci ani Pardubicích dívčí turnaj vypsán nebyl a tak jsme uspořádali turnaj vlastní. Nejdříve jsme chtěli pozvat jeden, dva týmy na přátelské utkání, ale nakonec byl zájem o účast veliký a tak se povedlo v Třebeši uspořádat pěkný turnaj.

Hráčky jsme rozdělili na 2 vyrovnané týmy tak, aby si zahrály téměř všechny. Dalšími účastníky byly dívky z Hradce Králové, Třebeše, Pardubic a tým Rybitví, který jako jediný dostal možnost doplnit tým chlapci. Na některých týmech byla vidět velká sehranost, jiné se teprve hledaly, ale žádný zápas nebyl předem vyhraný. Největší boj pro nás byl vzájemný zápas našich děvčat, který nakonec skončil remízou. Turnaj vyhrálo družstvo dívek Dukly ve žlutých dresech, dívky ve vínovém skončily druhé.

17. listopadu uspořádala turnaj mladších přípravek Sparta a my jsme postavili opět dva stejné týmy jako v Hradci. Tentokrát byli soupeři 2 družstva Sparty, Brno Horní Heršpice a Třebeš. Sparta postavila dva týmy, kdy jeden v rudých dresech jsme potkali již v lize. Stejně tak Třebeš jsme znali z předchozího turnaje, ale Brno a Sparta v bílém, byly pro nás velkou neznámou. Právě tyto dva týmy si rozdělily první a druhé místo. Bílá Sparta byla poskládaná z herně velmi silných dívek a předvedla velmi pěkný individuální fotbal. Brno zase velmi dobře kombinovalo a bylo vidět, že holky o sobě vědí. Fotbalistky z Dukly se popraly o třetí místo a tentokráte byla úspěšnější vínová sestava, která dívky ve žlutém porazila.

Herní sezónu jsme zakončili dvěma turnaji proti klukům ročník 2009, které se hrály v Praze na Hamru. První turnaj byl v našem podání trochu divoký. Holky se nemohly dostat do hry a i když si odvezly 4. místo, tak to nebyla hra, na kterou jsme zvyklí. Oproti tomu na turnaji 10. prosince jsme předvedli velmi dobrý fotbal. Jen o skóre nám uteklo třetí místo, ale předvedená hra se musela líbit. Bylo tam nasazení, kličky, rychlost, i nahrávky. Turnaj jsme zakončili vítězstvím, kde jsme vstřelili dvoustý gól podzimu (vloni jsme dali 119 gólů za celý rok). Holky si tak zaslouží velkou pochvalu.

Hodnocení trenéra: „Odvedli jsme velký kus práce a všechny holky se moc zlepšily. Samozřejmě je stále co dohánět. Na turnaji dívek v Praze bylo vidět, že nám chybí větší důraz, který nám ukázal vítězný tým a i kombinační hra předvedená Brnem je pro mne velkou inspirací. Udělali jsme nějaké změny v tréninku, kde se daří procvičovat nové věci a zlepšovat individuální schopnosti a holky přitom odchází z tréninku s tím, že se těší na další. Malé fotbalistky Dukly jsou moc šikovné a mají podporu rodičů což je dobře. Všem, hráčkám, rodičům, kolegům i soupeřům přeji pěkné Vánoce a těším se na novou sezónu.“

 

Fotogalerie


Partneři klubu